Jesień w przedszkolu

Przedszkole na Bemowie

Chociaż wydawać by się mogło, że jesień jest ponurą i raczej przygnębiającą porą roku to trzeba zdać sobie sprawę, że w przedszkolach jest właśnie wtedy najbardziej kolorowo. Co więcej, to właśnie o tej porze roku przedszkolaki mają pełne pole do popisu biorąc pod uwagę rozmaite prace manualne.

Na ścianach wystawowych w niemalże każdej placówce można podziwiać malunki z jesienią w roli głównej. To pomalowane liście, kasztanowe korale i ludziki. Prace mienią się różnorodnością barw, dominuje czerwień, brąz, zieleń, pomarańcz. Dzieciaki mają ręce pełne roboty bowiem wszystkie skarby jesieni trzeba odpowiednio wykorzystać. Jesień w przedszkolu to właśnie czas, w którym rekwizytów pochodzących z darów przyrody jest najwięcej.

[AdSense-A]

O tym, jak wiele dzieje się o tej porze roku w każdej placówce można przekonać się zaglądając chociażby do internetu – można wpisać na przykład „przedszkole Bemowo”, by zobaczyć, jakie zabawy organizowane są porą jesienną w danej placówce.

Pamiętajmy, że jesień to czas szaleństw dla dzieci, ale musimy mieć na uwadze, że liczne spacery do parków, w których można buszować w liściach mogą być też przyczyną przeziębień. Jesień to słońce przeplatane wiatrem i niższymi temperaturami, zadbajmy więc o należytą odporność dzieci tak, by mogły korzystać z wszelakich uroków tejże pory roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *