Czym się kierować przy wyborze koloru ścian?

butelkowa zieleń

butelkowa zieleńRemont mieszkania związany jest z podejmowaniem trudnych decyzji. Efekt końcowy, który chcemy uzyskać nie zawsze może odpowiadać naszym oczekiwaniom jakie mieliśmy przed remontem. Dlatego najmniejszy szczegół ma wpływ nawet gdy decydujemy się na nie wielkie odświeżenie wnętrza.

Przed remontem zazwyczaj określamy jasno nasze cele i oczekiwania. Są one głównym czynnikiem wpływającym na decyzję o rozpoczęciu remontu i wprowadzeniu zmian. Natomiast jeśli są one nie przemyślane to zmiana koloru ścian oraz gruntowny remont mogą być gruntowną pomyłką, której będziemy długo żałować.

Najczęstszym problemem jest wybór koloru ścian w mieszkaniu. Zastanawiając się nad konkretnymi barwami często nie myślimy czy będą one pasować do mebli oraz reszty mieszkania. Chyba że jesteśmy indywidualistami i chcemy żeby np. nasz pokój był wyjątkowy to wtedy możemy myśleć nie szablonowo.

Najważniejsze jest żebyśmy czuli się dobrze w otoczeniu konkretnych kolorów. Towarzysząca nam swoboda wśród ulubionych barw pozwoli odpocząć po pracy i skoncentrować się podczas nauki lub obowiązków domowych. Istotne znaczenie ma również zdecydowanie się na tapety, które mogą stanowić skuteczne przełamanie dwóch różnych kompozycji.

Kolejnym czynnikiem jest oświetlenie i wielkość poszczególnych pomieszczeń. Tutaj istotny jest sposób docierania światła do wnętrza pomieszczenia. Jeśli posiadamy mocne oświetlenie i kilka okien to pomalowanie ścian jaskrawymi kolorami mija się z celem. Po krótkim czasie przebywania w takim pomieszczeniu przy zapalonym świetle lub w dzień będziemy mieli dość. Gdy dociera dużo światła do pomieszczenia to możemy zdecydować się na ciemniejsze kolory takie jak butelkowa zieleń. Ciemny kolor pochłania światło, które byłoby odbijane przy jasnych kolorach. Jasne kolory również sprawiają wrażenie że pomieszczenie jest większe niż pomieszczenie w ciemnych barwach.

Jeśli jesteśmy rodzicami to sytuacja może się trochę skomplikować. Oczywiste jest że dla rodzicom zależy żeby maluch czuł się swobodnie. Dotykanie ścian jest normalnym odruchem podobnie jak rysowanie po nich. Jasne ściany z zabrudzeniami i odciśniętymi palcami rzucają się w oczy. Dlatego zanim podejmiemy ostateczną decyzję o wybraniu koloru ścian warto rozważyć wszystkie czynniki jakie mogą wpłynąć na efekt końcowy nowego wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *