Do czego stosowany jest druk wielkoformatowy

drukarnia

Druk wielkoformatowy jest obecnie wykorzystywany do celów reklamowych, jednak jak się okazuje posiada on również wiele innych zastosowań. Jak sama nazwa wskazuje termin ten odnosi się przede wszystkim do większych powierzchni takich jak plakaty czy bilbordy, czyli zazwyczaj ma on zastosowanie na produktach zewnętrznych chociaż druk wielkoformatowy może być użyty również wewnątrz. Warto również zauważyć, że do większych druków innych niż np. druk ulotek A3 stosuje się także specjalistyczne drukarki bądź plotery, w które wyposażona jest każda większa drukarnia. Dzięki nim druk może być wykonany na naprawdę dużych powierzchniach, a przy tym również nie tylko na papierze le także folii czy tkaninach.

Do czego wykorzystywany jest druk wielkoformatowy

Druki wielkoformatowe znajduj zastosowanie przede wszystkim w reklam i i to głównie z  nią są przede wszystkim kojarzone. Za pomocą druku wielkoformatowego powstają przede wszystkim plakaty, banery reklamowe, ale również napisy na witryny sklepowe, bilbordy, plandeki na samochody czy różnego rodzaju transparenty. Druk ten ma naprawdę ogromne zastosowanie, a przy tym cieszy się także bardzo duża popularnością głównie ze względu na niskie koszty wydruku przy stosunkowo dużym zasięgu danej reklamy i dotarciu do dużej grupy odbiorców. O skuteczności reklamy świadczy także wiele innych czynników, jednak odpowiednio duży i przejrzysty wydruk ma także ogromne znaczenie. Stąd też niezapotrzebowanie na tego rodzaju reklamy jest naprawdę duże. Druki wielkoformatowe znajdują jednak zastosowanie nie tylko w reklamie, ale także innych dziedzinach oraz branżach. Ma on również zastosowanie informacyjne, gdyż druk ten wykorzystywany jest także do tabliczek z nazwami ulic, urzędów oraz instytucji, a także innych miejsc. Dodatkowo może być w ten sposób wykonywany również druk fototapeta . Tworzone są rożnego rodzaju grafiki oraz obrazy które następnie pełnią funkcję dekoracyjną w różnych wnętrzach.

Na czym może być wykonany druk wielkoformatowy

Druk wielkoformatowy poza tradycyjnym papierem może być również wykonany na tworzywie sztucznym PVC. Wykonane z niego płyty są sztywne,  a przy tym również bardzo lekkie więc mogą mieć one różne zastosowanie. Dodatkowo są odporne na pęknięcia i uszkodzenia oraz złamania, a przy tym jest również wodoodporny. Ogromne zalety tego materiału powodują, że znajduje ona zastosowania w druku wielkoformatowym głównie do produktów zewnętrznych.  Wykorzystuje się je do produkcji szyldów, banerów, oznakowań oraz produktów reklamowych, informacyjnych, a także dekoracyjnych.