PIT 2014 – dogodne formy składania deklaracji

pit 2014

Właśnie rozpoczął się okres, w którym każdy wykazujący dochód w roku 2014 powinien rozliczyć się z fiskusem. Do kwietnia 2015 roku mamy obowiązek złożyć deklarację w formie odpowiedniego dokumentu PIT.

Pamiętajmy jednak, że istnieje sporo metod, dzięki którym możemy dostarczyć niezbędne rozliczenie nie stojąc w długich kolejkach w Urzędzie Skarbowym. Zaleca się również, by nie dostarczać go w ostatnim możliwym terminie.

Standardowym sposobem jest udanie się do przynależnego nam Urzędu Skarbowego i złożenie deklaracji we właściwym okienku. Warto pamiętać, by zawsze prosić o potwierdzenie nadania PIT-a.

Zauważmy również, że w Urzędach Skarbowych dostępne są Urzędomaty. To maszyny, które umożliwiają dostarczenie dokumentów samodzielnie, bez oczekiwania w kolejce. Jeśli nie wiesz jak obsługuje się Urzędomat, wystarczy poprosić o pomoc – w okresie składania deklaracji najczęściej przy maszynie stoi pracownik, który chętnie pomoże ci sprawnie przekazać rozliczenie.

Coraz częściej Polacy korzystają również z przesyłania PIT-ów drogą elektroniczną, za pośrednictwem internetu. To prosty sposób, by bez wychodzenia z domu rozliczyć się z fiskusem. Dodatkowym walorem jest fakt, że Urząd udostępnia darmowy program do rozliczenia, dzięki temu nie musimy płacić za tego rodzaju usługę w biurach rachunkowych chociaż trzeba przyznać, że fachowcy zrobią to dla nas na pewno bezbłędnie – jeśli chcesz znaleźć dobre biuro rachunkowe wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło typu „rachunkowość Olsztyn” i ukaże się lista najlepszych firm tego rodzaju w branży.

Oczywiście możemy również skorzystać z usług Poczty Polskiej i przesłać PIT 2014 listem poleconym. Pamiętajmy, by wysłać deklarację z potwierdzeniem odbioru, liczy się też data stempla pocztowego.