Centralne ogrzewanie w domu jednorodzinnym

Piec CO z podajnikiem na ekogroszek

System centralnego ogrzewania, jaki montowany jest w domu jednorodzinnym powinien być względnie tani, generować niskie koszty eksploatacyjne, wydajny i komfortowy w użytkowaniu. Warto przy tym zaznaczyć, że wcale nie jest tak łatwo wybrać odpowiedni a jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, iż koniecznym jest jego zaakceptowanie już na etapie projektowania domu, to problem ten może być naprawdę całkiem spory.

O ile w rozmieszczeniu rur doprowadzających ciepło do grzejników i samych grzejników pomogą nam fachowcy to już piec powinniśmy wybrać samodzielnie. Przecież to my będziemy go obsługiwać, ustawiać wszelkie parametry, cieszyć się, że centralne ogrzewanie w domu działa bez zarzutu.

Do wyboru mamy piece zasypowe oraz piece co z podajnikiem. Te drugie są coraz częściej wybierane właśnie ze względu na duży komfort obsługi. Wystarczy nałożyć do podajnika opał raz na kilka a nawet kilkanaście dni i ustawić program jego automatycznego działania. To wszystko. Fakt, że cena takiego pieca jest nieco wyższa, ale patrząc na wygodę używania i wydajność możemy być pewni, że koszt inwestycji zwróci nam się już w pierwszych latach po instalacji. Pamiętajmy tylko o tym, by wybierać te, w których można palić ekologicznym opałem – dbajmy o środowisko.