Co to jest paraizolacja?

paraizolacja

Paraizolacja to jedna z warstw, jaką stosuje się w celu docieplenia poddaszy. Jej zadaniem jest zahamowanie przenikania pary wodnej do struktur samej termoizolacji bowiem ta jest najbardziej podatna na zawilgocenie. Paraizolacja chroni ściany przed przenikaniem wilgoci, która jak wiadomo jest głównym czynnikiem, który wpływa niekorzystnie na ich wygląd a nawet zdrowie domowników. W wyniku zbytniej wilgotności a nawet skraplania się pary wodnej występuje pleśń i różne rodzaje grzybów.

Bardzo często paraizolację montuje się na poddaszach w momencie zakładania ocieplenia bądź kiedy wymagane są docieplenia poddaszy. Wpływ na to ma przede wszystkim fakt, iż para wodna unosi się przecież do góry zatrzymując się na najwyższych poziomach i to tam stwarza największe zagrożenie.

Jeszcze do niedawna paraizolację tworzono z papy bądź folii. Dzisiaj dobrej klasy termoizolacje posiadają wbudowany system w jedną z warstw ocieplających. Tym samym za jednym razem zapewnione zostaje utrzymywanie ciepła i zapobieganie zawilgocenia ściany.