Posadzka żywiczna cieszy się coraz większą popularnością. Wszystko dlatego, że ma ogrom zalet i praktycznych właściwości. Wylewki żywiczne są przede wszystkim trwałe, odporne na zarysowania, pęknięcia, duży ciężar czy też warunki atmosferyczne, takie jak bardzo wysokie temperatury albo mróz. Tego rodzaju podłoga może być intensywnie eksploatowana, niestraszna jej wilgoć czy brud – niezwykle łatwo się ją czyści.
To zresztą dlatego, wylewki żywiczne do tej pory stosowane były najczęściej w przestrzeniach użyteczności publicznej, w fabrykach, halach magazynowych, w pomieszczeniach produkcyjnych, różnego rodzaju warsztatach czy garażach i na parkingach. Dzisiaj także stosuje się je w tych miejscach, ale warto zauważyć, że posadzki z żywicy znajdują coraz szersze zastosowanie. Nikogo nie dziwi już na przykład to, że tego rodzaju podłogą interesują się prywatni inwestorzy, którzy są na etapie planowania poszczególnych elementów wykończenia domów bądź mieszkań. Wylewki żywiczne doceniane są za funkcjonalność i ponadczasowość, dzięki czemu coraz częściej stosuje się je nie tylko w garażach czy domowych spiżarniach, ale też w łazienkach, kuchniach, a nawet w salonach. Na takie rozwiązanie stawiają ci, którzy chcą cieszyć się najlepszą jakością materiałów wykończeniowych oraz ich wieloletnią trwałością. Liczy się funkcjonalność, ale warto wspomnieć, że posadzki żywiczne pełnią dzisiaj także funkcję dekoracyjną. Można je przecież barwić na dowolny kolor, można dodawać do nich drobinki kwarcu, które dają efekt błyszczącego, mieniącego się brokatu. To tylko większość zalet, którymi charakteryzują się wylewki żywiczne.
Okazuje się, że ich zastosowanie jest teraz takie szerokie, ponieważ inwestycja w tego rodzaju podłogę wcale nie jest wysoka. Koszty porównuje się do innego typu standardowych podłóg, w tym tradycyjnych płytek ceramicznych. Co więcej, nie trzeba mieć dużego doświadczenia, by sprawnie taką posadzkę położyć samodzielnie.