Zalety zakupu mieszkania od dewelopera

apartamenty na sprzedaż warszawa

Nie ma co ukrywać – kupno nowego mieszkania nigdy nie jest procesem łatwy. Często wiąże się nawet ze sporymi trudnościami, które jednak warto przezwyciężyć. Wszystko po to, aby na koniec móc cieszyć z własnych czterech kątów.

Warto jednak pamiętać, że istnieją sposoby na to, aby wspomnianych problemów było mniej. Związane są one przede wszystkim z wyborem odpowiedniej firmy deweloperskiej. Mieszkanie od dewelopera zapewnia mnóstwo korzyści, o których nie wszyscy pamiętają.

Dlaczego mieszkania na sprzedaż od dewelopera to dobry wybór?

 

W sieci często można wyczytać narzekania klientów biur nieruchomości związane z koniecznością zapłaty prowizji za świadczone usługi (przeważnie dotyczą one wyszukiwania atrakcyjnych ofert i pomocy w załatwianiu formalności). W przypadku skorzystania z oferty samego dewelopera prowizja ta nie jest pobierana. Ma to ogromne znaczenie podczas poszukiwania mieszkania na sprzedaż. Warszawa, a także inne duże miasta, zapewniają dostęp do ogromnej liczby lokali, dlatego ich znalezienie nie jest problemem. Możemy więc zając się tym sami. Co więcej, deweloper także jest w stanie nam pomóc podczas finalizacji zakupu. Także zapewniając dostęp do specjalistów kredytowych.

W ten właśnie sposób jesteśmy w stanie zaoszczędzić wiele pieniędzy. Należy bowiem pamiętać, że prowizja pobierana przez biura nieruchomości części oscyluje wokół 2% od wartości zakupu. Łatwo można więc policzyć, o jakich kwotach mówimy, gdy kupujemy mieszkanie na przykład za 600 tysięcy złotych.

Zakup mieszkania od dewelopera zapewnia również więcej swobody wyboru. To my bowiem decydujemy o tym, czy dana oferta jest atrakcyjna czy nie. Dzięki temu jesteśmy w stanie znaleźć nieruchomość, która okaże się prawdziwym spełnieniem marzeń. Nie tylko z powodu atrakcyjnej lokalizacji, ale również metrażu czy też układu pomieszczeń. Biorąc to wszystko pod uwagę, wybór odpowiedniego dewelopera wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Także pod względem finansowym.