Podnośniki nożycowe czy kolumnowe?

Podnośniki samochodowe

To, że każdy profesjonalny warsztat samochodowy powinien zostać wyposażony w podnośnik samochodowy, nie ulega żadnej wątpliwości. Pozostają natomiast kwestie wyboru tego odpowiedniego bowiem producenci urządzeń tego typu oferują co najmniej kilka sprawnych modeli. Wiele zależy od głównej specjalizacji, jaką zajmują się pracownicy poszczególnych warsztatów, od tego, jakie pojazdy przyjmują w celu napraw czy innych robót.

Jedno jest pewne – konstrukcje tego rodzaju są ogromną inwestycją i warto dokładnie przemyśleć kwestie zapotrzebowania bowiem podnośniki samochodowe, które dobierzemy odpowiednio do oferowanych prac, będą służyć przez długie lata.

Instalacja LPG bezpośredni wtrysk paliwa – wszystko na ten temat

Najczęściej wybieranymi są podnośniki kolumnowe, 2-kolumnowe bądź 4-kolumnowe. Cieszą się tak dużą popularnością głównie ze względu na najniższą cenę i najprostszą konstrukcję. Ich wadą natomiast może być fakt, iż w warsztacie koniecznym staje się wygospodarowanie nieco więcej miejsca na zainstalowanie podnośnika. Mechanicy mają też trochę bardziej utrudniony dostęp do reperowanego auta.

Podnośniki nożycowe są o połowę droższe natomiast ich główną zaletą jest konieczność wygospodarowania dużo mniejszej przestrzeni dla jego użytkowania. Tak naprawdę, jeśli nie jest używany to nie potrzebuje żadnej powierzchni, dzięki czemu wolne miejsce można przeznaczyć na inne cele.