Zakupy w dni świąteczne i w nocy

zakupy w święta

W dni świąteczne oraz te, które uznano w polskim prawie za ustawowo wolne od pracy musimy mieć na uwadze fakt, iż zakupy nie będą możliwe do dokonania we wszystkich sklepach. Pamiętajmy, że sklepy wielkopowierzchniowe, takie jak sieciowe supermarkety są wtedy zamknięte.

Wyjątkiem są niewielkie sklepy osiedlowe. Te mogą być otwarte, ale tylko pod warunkiem, że za ich ladą będzie stał właściciel. Podobnie jest z małymi sklepami sieciowymi – mogą działać pod warunkiem, że klientów obsługiwać będzie ajent konkretnego lokalu, prowadzący dany sklep w oparciu o umowę franczyzową.

Czynne są również stacje benzynowe oraz dyżurujące apteki. Trzeba wiedzieć, że w każdym mieście dyżur musi pełnić co najmniej jedna z nich, w metropoliach zazwyczaj apteka 24h Poznań czynna jest w każdej dzielnicy.

Punkty tego rodzaju, które są otwarte w święta oraz w nocy z łatwością można znaleźć w internecie. Tam wystarczy wpisać w wyszukiwarkę dowolne hasło, by w kilka sekund odnaleźć potrzebny punkt w najbliższej okolicy.