Czym się kierować przy wyborze koloru ścian?

architekt wnętrz białystok

Remont mieszkania wiąże się z podejmowaniem trudnych decyzji i ryzykiem. Szczególnie że uzyskany efekt nie zawsze może odpowiadać naszym oczekiwaniom. Dzięki tej wizji podejmujemy decyzję o rozpoczęciu prac remontowych, które pozwolą nam uzyskać oczekiwany efekt. Warto wówczas, żeby wszystkie nasze decyzje były przemyślane, ponieważ inaczej ich będziemy długo żałować.

Podstawowym czynnikiem jest komfort i swoboda. Dlatego najważniejsze jest, żebyśmy czuli się dobrze w otoczeniu konkretnych kolorów. Tylko wtedy będziemy mogli odpocząć po pracy lub skoncentrować się podczas nauki i obowiązkach domowych. Istotne znaczenie również ma również zdecydowanie się na tapety, które mogą stanowić skuteczne przełamanie dwóch różnych kompozycji.

Decydując się na zmianę koloru wnętrz, nie możemy zapominać o tym, jak ważną rolę odgrywa oświetlenie. Tutaj istotny jest sposób docierania światła zarówno w dzień, jak i w nocy. Jeśli posiadamy mocne oświetlenie i duże okna, to pomalowanie ścian jaskrawymi kolorami mija się z celem, ponieważ po krótkim czasie przebywania w takim pomieszczeniu będziemy mieli dość.

Odwrotnie sytuacja się przedstawia, gdy do wnętrza dociera dużo światła. Wówczas możemy zdecydować się na ciemniejsze kolory takie jak np. butelkowa zieleń. Ciemny kolor pochłania światło, które jest odbijane przy jasnych kolorach. Z kolei jasne kolory sprawiają wrażenie, że pomieszczenie jest większe niż pomieszczenie w ciemnych barwach.

Jak widać, dobór kolorów pasujących do naszych wnętrz nie jest łatwym zadaniem. Dlatego tutaj o pomoc możemy poprosić specjalistę, jakim architekt wnętrz. Białystok jest miejscem, gdzie swoją działalność prowadzą firmy posiadające wiedzę i doświadczenie w projektowaniu nowoczesnych wnętrz, w których będziemy się czuć swobodnie i komfortowo. Ponadto przedstawiając swoją koncepcję architektowi, możemy uzyskać projekt, który będzie w zupełności spełniał nasze oczekiwania.

Jeśli jesteśmy rodzicami, to sytuacja może się trochę skomplikować. Oczywiste jest, że dla rodziców ważne jest, aby maluch czuł się swobodnie. Dotykanie ścian jest normalnym odruchem podobnie jak rysowanie po nich. Jasne ściany z zabrudzeniami i odciśniętymi palcami rzucają się w oczy. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji o wybraniu koloru ścian warto rozważyć wszystkie czynniki, jakie mogą wpłynąć na efekt końcowy nowego wnętrza.