Jak rozpoznać prawdziwy antyk?

antyk

Okazuje się, że antyki kolekcjonują najczęściej osoby wrażliwe, lubiące sztukę i ceniące elegancki, lecz klasyczny styl jednak fakt posiadania jednego antycznego stołu jeszcze nie uczyni z nas prawdziwego kolekcjonera.

Niestety, coraz więcej osób daje się też nabierać na sztuczki oszustów, którzy za antyk uznają meble nowe, które są tylko stylizowane na te z dawnej epoki. Osoba, która rzeczywiście nie co zna się na meblach z duszą bardzo szybko rozpozna podróbkę, tym bardziej, że meble przerabiane są zazwyczaj kiepskiej jakości.

O wiele bardziej opłacalne jest udanie się z antycznym kredensem do specjalisty, dla którego wręcz pasją jest renowacja mebli aniżeli nabywać kolejne szafki, które celowo postarzane maja przypominać antyk. Zwróćmy jednak uwagę na fakt, iż antyki służą nieprzerwanie przez setki lat. To wyrób z najlepszej jakości drewna, w całości stworzony ręcznie, z wielką precyzją. Z kolei meble stylizowane posłużą najdłużej kilka sezonów, po czym zwyczajnie się rozpadną bowiem najczęściej wykonane są ze słabej jakości drewna bądź sklejki.

Wybierając prawdziwy antyk musimy znać specyfikację branży meblarskiej danego okresu. Musimy patrzeć na wzornictwo a przede wszystkim certyfikat oryginalności. Kupujmy na sprawdzonych giełdach czy w galeriach, dobrym punktem są Warszawskie Targi Antyków. Raczej dobrze jest unikać sklepów w internecie bowiem tak drogie wyposażenie dom jednak lepiej jest obejrzeć osobiście.