Jaki powinien być nowoczesny taras?

deska tarasowa wpc

Zbliża się lato, temperatura powietrza coraz wyższa, więc warto stworzyć sobie warunki i możliwości do wypoczynku na świeżym powietrzu. Niektórzy decydują się na przeprowadzkę z blokowisk do domu jednorodzinnego tylko ze względu na własny ogród i taras. Ostatnimi czasy bardzo modne stało się przedłużanie tarasem salonu. Jest to nie tylko funkcjonalne, ale również doskonale wygląda.

Taras urządzony w nowoczesnym stylu ma niemal identyczne zasady, jakie panują w przypadku wnętrz. Również tutaj stawiamy na minimalizm i funkcjonalność. Przede wszystkim powinniśmy zainwestować w dużą, wygodną kanapę, na której w cieplejsze dni można pozwolić sobie na drzemkę. Jeżeli należymy do osób, które lubią imprezować, powinniśmy zatroszczyć się o to, by zostawić odpowiednią ilość wolnej przestrzeni, na której można urządzić parkiet. Dla fanów grillowania oczywiście nie może zabraknąć stołu z ławkami oraz stanowiska z grillem. Chcąc ozdobić taras, najlepszym pomysłem jest postawienie na rośliny doniczkowe. W ten sposób możemy w łatwy i atrakcyjny sposób połączyć taras z ogrodem.

Z czego wykonać podłogę na tarasie? Możliwości mamy kilka i w zależności od aranżacji i wyglądu naszego domu, sprawdzi się coś innego. Popularność w ostatnim czasie zyskuje kompozytowa deska, która wyglądem przypomina klasyczne drewno, jednak jest od niego wytrzymalsza i ma właściwości antypoślizgowe. Niemniejszą popularnością cieszą się płytki ceramiczne oraz wylewki betonowe.