Kolory wnętrz – w jakich mieszka się najlepiej?

kolory wnętrz

Kolory wnętrz w naszym mieszkaniu powinny być dopasowane nie tylko biorąc pod uwagę całościowy wystrój, ale również naszą osobowość. To, czy dobrze będziemy czuć się w salonie czy sypialni ma ogromne znaczenie biorąc pod uwagę nie tylko wygodę naszego życia co komfort przebywania w naszych „czterech kątach”.

Oczywiście ściany mieszkania możemy pomalować na kolory, które najbardziej lubimy pamiętajmy jednak, że wściekły róż może nas po jakimś czasie męczyć a czerń będzie działać przygnębiająco. Przyjęło się, iż najlepiej, kiedy ściany są w kolorach stonowanych – w tym przypadku królują biele, beże i ewentualnie jasne żółcie czy róże.

Biorąc pod uwagę same meble warto, by były one przede wszystkim praktyczne. Oczywiście naszym ulubionym kolorem może być biały jednak kanapa w tym kolorze nie zda egzaminu. Raczej nie wybierajmy również mebli bardzo ciemnych – na czarnych regałach kurz będzie widoczny praktycznie zawsze.

Najlepsze meble będą w kolorach brązowych, dobrze jeśli są zbliżone do odcieni naturalnego drewna. Tym samym można nabywać fornirowane meblościanki czy okazałe antyki, na przykład w postaci komód – swoja drogą piękne okazy można nabyć na Warszawskich Targach Antyków. Podobno drewno działa relaksująco, uspokaja i wycisza. Zupełnie odmiennie będą zaś działać meble z płyty lakierowanej, które nie tylko będą nas rozpraszać, ale staną się niemodne już za kilka sezonów.

Jeśli chcemy wprowadzić żywe kolory do naszego wnętrza najlepiej jeśli będą one w postaci dodatków dekoracyjnych: czerwony dywan, obraz czy wazon sprawdzi się w tej roli idealnie.