Moda na antyki

antyki

Rzeczywiście nie da się ukryć, że od lat nieprzerwanie trwa moda na antyki. Te kultowe meble z duszą nie dość, że z biegiem lat zyskują na wartości to są nadzwyczaj trwałe i służą kolejnym pokoleniom. Co więcej, meble te są zwykle klasyczne, ponadczasowe i pasują do wszystkich wnętrz. nie potrzeba wielu dodatków, by stworzyć charakterystyczny klimat bowiem renesansowa szafa czy komoda same w sobie są niezwykle ozdobne. 

Czy wiedzieliście, że każdy antyk wykonywane jest ręcznie a do jego wykonania nie używa się gwoździ? To prawda, mebel ma być wykonany z całości kawałka drewna, nie ma tu mowy o sklejkach czy tanich płytach. Mebel z odciśniętym zębem czasu wykonany jest z najlepszej klasy drewna a ten materiał uznawany jest za jeden z najbardziej trwałych – bez konserwacji przetrwa w świetnym stanie nawet kilkaset lat.

W polskich domach nadal lubimy otaczać się stylowymi meblami jedna okazuje się, że duża grupa z nas wybiera meble nowe, stylizowane na stare. Ciekawostką jest fakt, że nie zawsze są one dobrej jakości a co więcej, z reguły są droższe o najprawdziwszych antyków wiadomego pochodzenia.

Osoby, które wybierają antyki to głównie ludzie starsi, doceniający ich wartość. Jak przyznają miłośnicy antyków z Warszawskich Targów Antyków, najczęściej w celu zakupu odwiedzają ich stali klienci, w podeszłym już wieku. Zdarza się, że przychodzą młodzi, ale z reguły nabywają antyczny bibelot na prezent. Podobno moda na antyki jest wielce rozpowszechniona w Warszawie. Tutaj również tego rodzaju staroci sprzedaje się najwięcej.