Jaki obcas w półbutach jest najlepszy?

buty damskie letnie

Wśród butów oferowanych na rynku, to właśnie półbuty cieszą się ogromną wręcz popularnością. Cenione są między innymi za uniwersalny charakter, a także mnóstwo możliwości łączenia ich z pozostałym elementami garderoby.

Warto podkreślić, że damskie półbuty występują zarówno w wersjach wiosennych, jak  i jesienno-zimowych, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby zakupić cały zestaw butów, które sprawdzą się niemal przez cały rok.

Żeby jednak okazały się one w pełni komfortowe, niezbędne okaże się dopasowanie ich pod względem sposobu wykonania. Warto skupić się zwłaszcza na obcasach. Bez względu na to, czy kupujemy buty damskie na zimę, wiosnę czy jesień.

Dlaczego wybór obcasa jest tak ważny?

Spełnia on wiele funkcji. Nie tylko stabilizuje chód, ale też pozwala optycznie podwyższyć sylwetki i podkreślić smukłe nogi. Koniecznie musi odpowiadać specyfice podłoża, po którym się poruszamy, a także naszych indywidualnych wymagań.

Gdy wiec kupujemy półbuty damskie wsuwane bądź sznurowane, należy zastanowić się, czy lepszy będzie obcas niski czy wysoki. W pierwszym przypadku możemy liczyć na nieco mniejsze obciążenie stóp, co sprzyja intensywnym aktywnościom, związanym zarówno z pracą, jak i chociażby wędrowaniem po sklepach.

Obcas wysoki natomiast pozwala podwyższyć sylwetkę, świetnie sprawdza się także w stylizacjach wieczorowych i we wszystkich strojach, które mają podkreślić zgrabne nogi. Problemem okazać się może jednak nieco większe obciążenie stóp, co przekłada się na większe zmęczenie. Zwłaszcza podczas długiego korzystania z obuwia.

Co więc wybrać? Jest to kwestia mocno indywidualna. Warto nadmienić, że półbuty damskie na wiosnę i na zimę mogą również dysponować obcasem średnim, który stanowi rozwiązanie pośrednie. Najlepiej więc próbować różnych rozwiązać, tak aby wybrać to najlepsze, które okaże się optymalne w konkretnych sytuacjach. Dzięki temu możemy liczyć na maksymalny komfort chodzenia. Bez względu na rodzaj wykonywanych aktywności.