Cudzoziemcy chcą studiować w Polsce

pokoje dla studentów warszawa
Czy wiesz, że już prawie 90 000 cudzoziemców studiuje na uczelniach w naszym kraju? Nie ma w tym nic dziwnego, bo okazuje się, że Polska staje się coraz bardziej atrakcyjna dla obywateli innych krajów. Poziom nauczania na uczelniach wyższych jest naprawdę wysoki, często o wiele lepszy aniżeli w szkołach na Zachodzie. Do tego polskie miasta dają nieograniczone możliwości rozwoju i komfortowego funkcjonowania. Warszawa czy Gdańsk to miasta doskonale rozwinięte, oferujące doskonałą infrastrukturę, dobre zaplecze gastronomiczne, kulturalne, rozrywkowe oraz naukowe. Tutaj też nie ma problemu ze znalezieniem pracy.

Międzynarodowe programy

Co ważne, polskie uczelnie wyższe biorą udział w międzynarodowej wymianie studentów. Oznacza to, że polscy studenci wyjeżdżają na studia poza granice naszego kraju, zaś do nas przyjeżdżają cudzoziemcy. Nic dziwnego, że tak wielkim powodzeniem cieszy się pokój dla erasmusa. Gdańsk czy Warszawa oferuje wystarczającą liczbę lokum, w których zamieszkać mogą w czasie pobierania nauki studenci spoza granic. Nie ma zresztą wątpliwości, że o wiele lepsze warunki niż w akademikach panują, jeśli tylko student zdecyduje się na niezależny, samodzielny pokój dla erasmusa. Warszawa pod tym względem dysponuje doskonałym zapleczem.

Komfort życia a koszty

Sami eksperci zwracają również uwagę na atrakcyjność Polski dla cudzoziemców, jeśli pod uwagę weźmiemy koszty codziennego utrzymania w naszym kraju. Studenci zyskują możliwość studiowania na najwyższym poziomie, nie odbiegając zupełnie od tego europejskiego, za to nasz kraj nadal jest relatywnie tani. Pokoje studenckie w Warszawie mogą być nawet kilka razy tańsze od tych w Paryżu czy Amsterdamie.

Rynek pracy

Na co liczą studenci, którzy przybywają do nas w celach pobierania nauki na uczelniach wyższych? Na rynek pracy, który zaoferuje im dogodne warunki zatrudnienia. Okazuje się, że mogą na to stawiać, bo w naszym kraju nadal brakuje „rąk do pracy” i to w każdej branży. Warunki pracy są coraz lepsze, standard nie odbiega od tego w Europie, możliwości rozwoju i wspinania się po kolejnych szczeblach kariery wciąż są ogromne, a wynagrodzenie porównywalne. Jeśli pod uwagę weźmiemy to, że życie w Polsce jest nieco tańsze, okaże się, że studia w naszym kraju są doskonałym wyborem.