Czym różnią się szkoły społeczne od prywatnych?

Szkoły społeczne i prywatne niezwykle często są ze sobą mylone. O ile zajęcia prowadzone w obu placówkach mogą być do siebie podobne to podstawowe różnice wynikają głównie z ich statusu.

Szkoły społeczne zakładane są w celach niezarobkowych, najczęściej inicjatywę taką podejmują różnego rodzaju organizacje czy samorządy. Szkoła prywatna natomiast powstaje w wyniku plany osoby fizycznej i jej celem oprócz prawidłowej edukacji dzieci jest także zarobek.

Obie placówki są bardzo chwalone przez rodziców dzieci, które do nich uczęszczają. Szkoły tego rodzaju zapewniają im bowiem rozwój i edukację na najwyższym poziomie, dbając o podstawowe i nadrzędne potrzeby każdej jednostki. Przykładem mogą być prywatne szkoły podstawowe w Warszawie, takie jak Gaudeamus, w których tok nauczania dopasowany jest specjalnie do potrzeb i możliwości dzieci, nie zapominając przy tym o narzuconych zasadach edukacyjnych.

Dużą popularnością cieszą się również społeczne szkoły podstawowe w Warszawie. We wszystkich oddziałach najważniejsze jest dobro dziecka, które kształtowane jest tam na mądrego i przede wszystkim dobrego człowieka, nie pozbawionego empatii i wrażliwości. Co więcej, szkoły tego rodzaju niezwykły nacisk kładą na rozwój talentów i zainteresowań, dlatego powstało w nich wiele rodzajów kółek zainteresowań oraz zajęć dodatkowych. To właśnie podczas nich dzieci mają okazję wykrzesać z siebie ukryte talenty i pokłady energii.

Trudno jest jednoznacznie stwierdzić, która szkoła jest lepsza. Tak naprawdę obie spełniają wszelkie wymagania, jakie są im stawiane. Najważniejsze to wybrać najlepszą szkołę podstawową w Warszawie, w której dziecko będzie po prostu szczęśliwe.