Gdzie powinien zamieszkać student – zalecenia w obliczu koronawirusa

pokój dla studenta warszawa

Większość uczelni wyższych funkcjonuje w dużych metropoliach na terenie naszego kraju. Oznacza to, że ogrom studentów jest przyjezdnych, nie każdy ma przecież to szczęście, że studia znajdują się w jego rodzinnym mieście. Weźmy przy tym pod uwagę, że większość obszaru Polski to tereny wiejskie.

 

Studenci przyjeżdżają więc do Warszawy, Krakowa czy Gdańska w celu pobierania nauki i zdobycia wyższego wykształcenia, ale muszą przecież gdzieś mieszkać. Jeszcze do niedawna najpopularniejszą formą noclegu na kilka lat edukacji były akademiki. Dzisiaj jednak potrzeby „żaków” się zmieniły, a miasta oferują znacznie więcej i bardziej komfortowych miejsc do prowadzenia życia na studiach. Przykładem może być samodzielny pokój dla studenta w Warszawie albo pokój dla studenta w Gdańsku. Cena wynajmu tylko nieznacznie różni się od opłat za akademik, a jednak standardy są o wiele lepsze. Można także wynajmować mieszkanie ze znajomymi albo pokój na stancji. Możliwości są różne.

 

Najlepsze lokum dla studentów

Na jakie lokum powinni decydować się studenci, uwzględniając standardy społecznej izolacji w obliczu pandemii koronawirusa? Eksperci potwierdzają, że osoby, które chcą podjąć studia na uczelni wyższej od października, już teraz powinni szukać mieszkania i to bez względu na jego rodzaj. Właśnie pod koniec wakacji wzrasta zapotrzebowanie na pokoje dla studentów w Warszawie czy innych miastach. Przecież już niedługo rozpocznie się nauka.

Najmniejszym zainteresowaniem cieszą się dzisiaj akademiki i to nie tylko dlatego, że oferują najgorszy standard codziennego funkcjonowania. Dzisiaj niejeden taki obiekt to ognisko koronawirusa. Przecież w jednym miejscu spotyka się mnóstwo osób, rzadko zdarzają się pokoje pojedyncze, raczej mieszka się w grupie.

Dla ochrony własnej i innych zaleca się więc wynajem choćby samodzielnego pokoju, by móc się odizolować w miarę możliwości.

Pamiętajmy, że chociaż studenci to osoby młode, a więc najmniej zagrożone powikłaniami, jakie występują przy zarażeniu koronawirusem, to jednak przechodząc chorobę nawet bezobjawowo, mogą zarażać innych, w tym seniorów, których trzeba chronić.

Już teraz podejmij decyzję o wyborze lokum na czas studiów. Koniecznie weź pod uwagę zalecenia specjalistów, dbaj nie tylko o komfort mieszkania, ale i o własne zdrowie.