Kierunki studiów, które cieszą się największym zainteresowaniem

pisanie pracy licencjackiej cena

Koniec wakacji zbliża się wielkimi krokami. Już w październiku studenci zapełnią aule. Przedstawiamy ranking kierunków, które w tym roku były wybierane najczęściej. Nadal królują kierunki humanistyczne, ale nie brakuje też nauk ścisłych oraz tych twórczych. Sprawdźcie sami.

Okazuje się, że najczęściej wybierane kierunki to te medyczne. Młodzi Polacy uznają specjalizacje lekarskie za zawody przyszłości i niestraszne są im ciężkie, wieloletnie studia medyczne, które niewątpliwie wymagają od nich ogromnego poświęcenia. Wszystko dlatego, że rynek medyczny w Polsce ulega znacznej zmianie i to na korzyść lekarzy. O ile nadal często jeszcze można słyszeć narzekania w kwestii zarobków, to statystyki jasno wskazują, że to właśnie lekarze mają największą szansę na rozwój. Co więcej, polskie uczelnie medyczne cieszą się ogromnym prestiżem i wyjątkowo wysokim poziomem kształcenia, patrząc na wszystkie uczelnie, jakie funkcjonują w Unii Europejskiej.

Kolejne studia, które cieszą się ogromną popularnością to te, które mają rozwijać indywidualne talenty studentów. Powodzeniem cieszą się kierunki artystyczne, ale to nie tylko malarstwo. Wśród nowych kierunków, które dzisiaj są bardzo często wybierane, znalazły się: architektura, projektowanie wnętrz, kreowanie nowych trendów. Warto dodać, że w ich przypadku nieco inaczej wygląda pisanie pracy licencjackiej. Cena jest tutaj zależna głównie od talentu, bo przecież student, by uzyskać zawodowy tytuł, musi wykazać się swoją twórczością. Praca jest więc nie tylko teoretyczna, ale i w pełni kreatywna, autorska.

Nadal zainteresowaniem cieszą się też typowe kierunki, takie jak ekonomia, marketing i zarządzanie, informatyka, socjologia, stosunki międzynarodowe, politologia, anglistyka.

Sporym zaskoczeniem jest wzrastająca popularność kierunków, które nie dla wszystkich wydają się oczywiste. Coraz więcej chętnych zgłasza się na kierunki, takie jak filozofia przyrody, e-pisarstwo, psychologia transportu. Studenci coraz chętniej wybierają też nieoczywiste kierunki podyplomowe, na przykład „życie wśród kwiatów”.