Najważniejsze wynalazki ludzkości częśćII

W drugiej części przedstawię kolejne wynalazki, które moim zdaniem zmieniły świat:

  • IPhone i wszystkie wynalazki firmy Apple– Apple to niewiarygodna firma  która mimo kryzysu cały czas się rozwija, trzeba im oddać to że potrafią zrobić coś oryginalnego i co najważniejsze potrafią to sprzedać. Taki opis jednak nie odbiera im tego co najważniejsze czyli innowacyjności, to oni zapoczątkowali erę urządzeń dotykowych, dzięki nim zostało to spopularyzowane. Po za iPhonem jest jeszcze IPad i IPod, każde z tych urządzeń wprowadziło na rynek powiew świeżości, i zapoczątkowało w pewnym sensie nową modę, na mobilność i wygodę.

iphone

  • Cyfryzacja – może nie każdy się ze mną zgodzi ale to cyfryzacja zapoczątkowała, łańcuch potrzeby na zdobywanie nowych informacji, od kiedy jest telewizja ludzie chcą wchłaniać coraz więcej informacji, chcą wiedzieć co dzieje się na świecie. Cyfryzacja to nie tylko telewizja, tyczy się też radia, które co prawda dopiero ją wprowadza ale proces ten idzie w dobrą stronę. Myślę że za kilka lat radio cyfrowe wyprze całkowicie sygnał analogowy.

internet

  • Internet – po cyfryzacji nastąpiła pora na coś lepszego, czyli nieskończona liczba informacji, za pomocą jednego kliknięcia. Jest to może dość krótka ale treściwa definicja Internetu. Internet to jak wspomniałem nieograniczona kopalnia informacji, wiedzy oraz rozrywki, co dzień miliardy osób wyszukuje informację w Internecie. Ten środek przekazu ma też swoje wady, ludzie za bardzo przywiązali się do Internetu, wiele osób nie potrafi się bez niego obejść, szukają dosłownie wszystkiego, nie potrafią weryfikować informacji w odpowiedni sposób, gubią się nie tylko w Internecie ale również w prawdziwym życiu.

Pierwsza część: tutaj