Zalety szkoły integracyjnej

szkoła integracyjna warszawa

szkoła integracyjna warszawaSzkoła integracyjna to placówka, w której oprócz podstawowej edukacji dzieci przebiega również ich rehabilitacja. Ta zależy od potrzeb indywidualnych każdego dziecka. Jej terapeutyczny profil w połączeniu z najwyższymi standardami nauki sprawia, że każdy uczeń ma szansę na wzmożony rozwój. A wszystko odbywa się w dogodnym dla niego tempie.

Atutów tego rodzaju placówek jest wiele. Szkoła integracyjna – Warszawa oferuje klasy o niewielkiej liczebności uczniów. Do każdej grupy przydzielona jest większa liczba nauczycieli, dzięki czemu nauka może odbywać się zgodnie z możliwościami każdego ucznia.

Kolejną zaletą jest wspomniana już rehabilitacja i terapia. Do szkół integracyjnych uczęszczają bardzo często dzieci obarczone autyzmem albo Zespołem Aspergera. W ramach zajęć mogą one liczyć na zajęcia socjoterapeutyczne, zajęcia rewalidacyjne czy rehabilitację fizyczną. Niestety takich nie oferuje tradycyjna szkoła podstawowa. Bemowo na szczęście posiada placówkę integracyjną, w której jest to możliwe.