Co zrobić ze starą lub za małą odzieżą dziecięcą?

drugie życie ubrań

Dzieciaki rosną bardzo szybko. Często zdarza się tak, że kupione kilka miesięcy bluzeczki już mają za krótkie rękawki, a spodenki są za ciasne w pasie. Prawdopodobnie każdy rodzic się spotkał z taką sytuacją. W tym artykule podpowiemy, jak wybrnąć z tej kłopotliwej sytuacji.

  • Przekaż ubranka potrzebującym
  • Oddaj do recyklingu
  • Sprzedaj w internecie
  • Przetwórz na coś innego

Pomoc innym

Jest wiele rodzin, placówek i fundacji, które dadzą się wręcz pokroić za wsparcie w postaci dziecięcych ubrań. Wejdź na fora internetowe, popytaj znajomych, może uda się znaleźć miejsce, które warto wesprzeć. W obliczu tragedii, jaką jest wojna na Ukrainie, znalezienie potrzebujących nie powinno sprawić kłopotu.

Recykling odzieży

Recykling odzieży to kolejny sposób na pozbycie się zbędnych ubrań dziecięcych w ekologiczny sposób. Wrzuć ubranka do specjalnie oznaczonych pojemników. Na przykład w sklepach COCCODRILO jest akcja „ubrania do oddania”. Polega ona na zbiórce odzieży, gdzie za każdy zebrany 1 kg forma przekazuje 2 zł na pomoc wybranej fundacji.

Sprzedaż

Jeżeli jesteś w posiadaniu ubranek w bardzo dobrej jakości lub nawet nowych, warto przemyśleć dalszą odsprzedaż. Jest wiele aplikacji i platform, gdzie bezpiecznie można prowadzić internetowy handel.

Stwórz coś unikatowego!

Drugie życie ubrań to świetna propozycja, dzięki której zmienisz stare ubrania w coś zupełnie nowego.

Za małe jeansy? Wytnij z nich kieszeń i naszyj na T-shirt.

Dziura w bluzeczce-zrób z niej szmatkę lub wypełnienie do pluszaka

samotna skarpetka? Wypełniona watą i doklejonymi oczkami może stać się nową ulubioną maskotką Twojej pociechy.

Za krótkie spodnie, można z łatwością przerobić na krótkie letnie shorty.

Bądź EKO

Nie wyrzucaj ubrań. Do ich produkcji zużywa się bardzo dużo wody, a góra śmieci rośnie z każdym dniem. Zawsze staraj się wykorzystywać niepotrzebne już ubranka w sposób odpowiedzialny i dbający o środowisko naturalne.

 

Majówka 2023 z dziećmi – 20 pomysłów