Efekt wprowadzenia radia cyfrowego

Radio cyfrowe

Czy wprowadzenie cyfrowego radia w Polsce spowoduje, że przestaną nam działać radia w samochodach?

Niestety, ale dla wielu kierowców będzie to bolesne przeżycie. Oczywiście, radio cyfrowe ma wiele zalet. Między innymi jakość dźwięku, możliwość oferowania bardziej rozbudowanych usług. W systemie analogowym mamy do dyspozycji tylko i wyłącznie RDS – jest on niestety dość często ograniczony, oraz informacje drogowe, które też są od czasu do czasu.

Musimy się jednak liczyć z tym, że obecne odbiorniki radiowe, czy te zamontowane w naszych samochodach przestaną działać. Póki co, nie ma jeszcze w tej chwili podanej konkretnej daty, kiedy wyłączenie sygnału analogowego nastąpi, jednak według informacji przekazywanych przez Ministra Administracji i Cyfryzacji, do 2020 roku sygnał ma zostać całkowicie wyłączony. Oczywiście, w niektórych regionach ta data może być wcześniejsza. W domu bez radia jakoś jeszcze się obejdziemy, ale co, jeśli spędzamy za kółkiem mnóstwo czasu. Wtedy brak radia może okazać się dla nas bardzo bolesny.

[AdSense-A]

Naturalnie, ten problem będzie dotyczył tych wszystkich, którzy posiadają stare samochody (a w naszym kraju jest ich zdecydowana większość), bowiem w nowych na pewno już niedługo radia analogowe zostaną zastąpione nowszymi modelami cyfrowymi. Oczywiście, każdy z nas będzie mógł to zmienić, wystarczy, że uda się do odpowiedniej osoby, a ona za opłatą przeprogramuje nam radio, jednak nie będzie to mały wydatek.

 

Jak widać, przejście na odbiór cyfrowy, zarówno telewizji, jak i teraz radia nie jest do końca przyjemny dla każdego z nas. Daje to nam jednak o wiele więcej możliwości uzyskiwania dodatkowych informacji, np. będąc w podróży będziemy mogli być na bieżąco informowani o korkach na drogach. A to z pewnością duże grono kierowców bardzo ucieszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.