Jak rozładować ciężki towar?

wózki widłowe

Magazyny, hurtownie, sklepy o dużej powierzchni – to właśnie w nich najczęściej widzimy ciężki towar, który niejednokrotnie przekracza wagę kilkunastu ton. Jak wiec radzą sobie z nim pracownicy? Jak do rozładowują czy transportują w inne miejsce? Odpowiedź jest prosta – najczęściej korzystają z wózków widłowych.

Tego rodzaju urządzenie sprawdza się w tych sytuacjach idealnie. Wózki widłowe obsługuje uprawniony do tego rodzaju zadań operator, który dzięki znajomości technicznej obsługi tego typu maszyny jest w stanie bez użycia siły fizycznej przenieść ciężki towar w wyznaczone miejsce. Zauważmy przy tym, że inwestycja jaką jest zakup wózka widłowego zwraca się bardzo szybko bowiem nie potrzeba zatrudniać rzeszy pracowników fizycznych, co więcej, oszczędza się również sporo czasu.

Przypomnijmy jednak, że pracownik, który ma obsługiwać tego rodzaju maszynę musi przejść profesjonalny kurs na wozek widlowy. Taki może odbyć na przykład z firmie Gizo, która jest autoryzowanym partnerem Urzędu Dozoru Technicznego. Na kursie osoba ta poznaje zarówno zasady bezpieczeństwa w przypadku użytkowania tego rodzaju maszyny jak również uczy się praktycznej obsługi wózków. Trzeba zaznaczyć, że praca na wózkach i w ich najbliższym otoczeniu wiąże się z ogromną odpowiedzialnością i sporym ryzykiem – pamiętajmy, że mamy do czynienia z ciężkim sprzętem i towarem ważącym co najmniej kilka ton.