Jak usunąć gołębie odchody z samochodu?

gołębie odchody na samochodach

Gołębie odchody są zmora niejednego kierowcy. Jeśli parking znajduje się w pobliżu budynków, na których dachach, parapetach czy gzymsach notorycznie przesiaduje ptactwo staje się to prawdziwym utrapieniem. Odchody gołębi posiadają liczne toksyny, które działają szkodliwie na karoserię aut; żwir i kwasy, jakie zawarte są w nieczystościach niestety skutecznie psuja lakier.

Okazuje się, że gołębie odchody są przede wszystkim problemem w okresie letnim. Pod wpływem wysokich temperatur toksyny łatwiej wżerają się w lakier, sprawiają, ze lakier mięknie a odchody mocno do niego przywierają. Czyszczenie karoserii musi odbywać się niezwykle delikatnie, najlepiej przy użyciu wilgotnej szmatki nasączonej wodą bądź octem. Należy je usuwać jak najszybciej, najlepiej zaraz po zabrudzeniu bowiem kiedy odchody stwardnieją mogą pozostawić trwałe plamy na lakierze.

Co ciekawe, najczęściej zabrudzane są samochody z czerwonym lakierem – ten po prostu przyciąga gołębie. Sposobem na uniknięcie zabrudzeń jest nierzadko tylko nieparkowanie auta pod drzewami czy w okolicach budynków. Coraz częściej wspólnoty mieszkaniowe borykając się z problemem ptasich odchodów zakładają Birdsystem, który skutecznie zabezpiecza elementy budynków przed przesiadywaniem na nich ptactwa. Jeśli więc widzisz na elewacjach domów wystające kolce możesz parkować spokojnie – pewne jest, że unikniesz wtedy ptasich odchodów na karoserii. W innym przypadku radzimy zostawiać samochód na otwartej powierzchni, na pewno nie pod drzewami.