Jak wytępić myszy z domu?

deratyzacja Warszawa

Jesień to czas, w którym gryzonie szukają schronienia na zimę. Dom jest w tym celu miejscem idealnym. Mieszkańcom trudno zapobiec w 100% przedostawanie się myszy, a nawet szczurów do ich własnych czterech kątów. Wchodzą oknami, przecisną się przez najmniejszą szczelinę. Potrafią się wspinać, więc żadnym problemem nie jest dla nich wejście do wnętrza domu rurami.

A kiedy już uda im się zadomowić, czynią wielkie szkody. Nie da się też ukryć, że część z nas się ich po prostu boi. Mieszkanie z dziką myszą to przecież nic przyjemnego. Ale zapewniamy, że obecność myszy czy szczura w domu nie jest przejawem niedbania o czystość pomieszczeń. Gryzonie są tak sprytne, że zawsze znajdą wejście do ciepłego domu.

Sami jesteśmy przeciwnikami zabijania zwierząt. Myślimy też, że tradycyjne pułapki, w które łapią się myszy zachęcone jakimś przysmakiem, są najgorszym sposobem na ich wytępienie. Ktoś powiedziałby również, że najlepszym sposobem będzie kot. Idealnie, jeśli w domu trzymać będziemy kotkę, bo to ona jest o wiele bardziej łowna. Chociaż atak na myszy jest w ich przypadku w pełni naturalny, to znowu mamy na uwadze zabijanie zwierząt. Żaden kot nie zostawi przecież myszy żywej.

Dobrym rozwiązaniem są zaś pułapki w postaci małych skrzyneczek. Myszka wchodzi tam, po czym można ją swobodnie wypuścić na wolność, już poza domem.

Jeśli nie radzimy sobie z wytępieniem myszy samodzielnie, potrzebna jest profesjonalna pomoc, Usuwaniem gryzoni z domu zajmują się firmy, dla których codziennością jest deratyzacja. Warszawa czy inne miasta w Polsce dysponują szerokim wyborem takich działalności. Profesjonalne usuwanie gryzoni będzie też potrzebne zawsze, gdy do naszego dom wtargnęła nie mała myszka, ale szczur. Ten może być dla ludzi niebezpieczny – roznosi mnóstwo chorób, jeśli się boi, może ugryźć. Deratyzacja odbywa się najczęściej przy pomocy chemicznych środków, które powodują śmierć gryzoni. Niestety w niektórych sytuacjach nie da się postąpić inaczej. Myszy i szczury rozmnażają się w tak zastraszająco szybkim tempie, że mogłyby w mgnieniu oka zawładnąć całym domem. Właśnie dlatego należy się ich pozbywać od razu po wykryciu.