Kiedy rzeczywiście przydaje się niania elektroniczna?

niania elektroniczna

Przyszli rodzice są bardzo często wabieni reklamami, których celem jest wywołanie potrzeby i skłonienie do zakupu określonego produktu. Najczęściej rzecz jasna są to rozmaite gadżety, które mają pomóc w opiece i wychowywaniu ich nowonarodzonego dziecka. Oczywiście okazuje się, że nie wszystkie z nich są niezbędne a duża grupa produktów jest wręcz zbyteczna.

Takim z całą pewnością nie jest jednak niania elektroniczna. Tego rodzaju sprzęt jest rzeczywiście niezbędny. Na pewno powinni się w niego zaopatrzyć rodziny, które zamieszkują w wielometrażowych mieszkaniach bądź domach wolnostojących. Niania elektroniczna pozwala bowiem na czuwanie nad bezpieczeństwem dziecka a przede wszystkim jego snu nawet kiedy rodzice nie czuwają bezpośrednio przy jego łóżeczku.

Niania elektroniczna przekazuje przy pomocy głośnika każdy dźwięk dochodzący z pokoiku malucha. Dzięki temu rodzic doskonale wie, kiedy dziecko się budzi. Co więcej dostępne są tego rodzaju sprzęty, które posiadają wbudowaną kamerkę, dzięki czemu rodzic może czuwać nad dzieckiem w innym pomieszczeniu, widząc każdy ruch dziecka.

Dodajmy jeszcze, że w trosce o zdrowie każdego malucha te najbardziej nowoczesne nianie posiadają czujniki oddechu – to doskonała funkcja biorąc pod uwagę, że noworodki i dzieci do 1 roku życia bardzo często cierpią na bezdechy.