Ile kosztuje dobre przedszkole prywatne?

Za uczęszczanie dziecka do przedszkola prywatnego zapłacić trzeba średnio 1 000 złotych każdego miesiąca. Koszt ten może być mniejszy lub większy, w zależności od standardów, jakie oferuje dana placówka.

Wpływ na wysoka cenę ma fakt, iż przedszkola prywatne nie są dofinansowywane i utrzymują się jedynie z czesnego, jaki wpłacają rodzice dzieci. Nie jest jednak tak, że pieniądze te trafiają jedynie do właściciela placówki i są dla niego czystym zyskiem. Jeśli spojrzymy na ofertę przedszkoli niepaństwowych to szybko zorientujemy się, że czesne jest inwestowane należycie w rozwój dziecka.

Ofertę poszczególnych obiektów poznać można na stronach internetowych przedszkoli – wpiszmy hasło „przedszkole prywatne Warszawa”, by ją przeczytać. Szybko sprawdzimy, jaką jakość opieki i kształcenia dziecka proponuje dana placówka.

Nie da się ukryć, że przedszkola prywatne zatrudniają wysoce wykwalifikowaną kadrę. Co więcej, dysponują lepiej wyposażonymi salami. W ramach standardowych zajęć oferują nie tylko realizację programu wytyczonego przez MEN, ale również swoich autorskich, które jeszcze lepiej wpływają na rozwój kilkulatków. To zresztą placówki niepubliczne organizują szereg zajęć dodatkowych, z których dzieci mogą korzystać – wybierają je zgodnie ze swoimi zainteresowaniami czy pasjami.

Jeśli stać nas na inwestowanie w rozwój naszych dzieci już od początku ich życia to z całą pewnością warto postawić na przedszkole prywatne, w którym znajdzie ono odpowiednią opiekę i formę kształcenia właściwą względem jego indywidualnych potrzeb i oczekiwań.