Niania elektroniczna – idealne zabezpieczenie w dużym domu

niania elektroniczna

Wraz z przyjściem na świat naszego dziecka staramy się zapewnić mu maksimum bezpieczeństwa. Zakładamy specjalne osłony na kontakty, chowamy na strych niebezpieczne przedmioty, którymi nasza pociecha mogłaby się skaleczyć. Mieszkając w dużym domu, na dodatek piętrowym warto zapewnić ochronę nie destabilizując jednak codziennego życia i domowego ogniska.

Idealnym rozwiązaniem wydaje się być także niania elektroniczna. To urządzenie, które pozwoli nam nie tylko na wygodę, ale i odrobinę swobody. Niania składa się z odbiornika i nadajnika. Nadajnik zawsze starajmy się mieć w pobliżu dziecka natomiast odbiornik przy sobie. To świetne urządzenie, dzięki któremu nie musimy czuwać przy dziecku, na przykład gdy śpi ono w pokoju na piętrze bowiem nawet w tym czasie gotując obiad w kuchni na dole usłyszymy wszelkie dźwięki dochodzące z pomieszczenia, w którym drzemkę odbywa maluch. Co więcej, nabyć można elektroniczną nianię, która nie tylko przekaże nam sygnały gdy dziecko się zbudzi bądź będzie niespokojnie oddychać, ale również zmierzy tętno czy zmonitoruje oddech. To nie wszystko bowiem nianie elektroniczne najnowszej generacji mają załączoną kamerkę, dzięki czemu w dogodnej chwili możemy obserwować nasze śpiące czy bawiące się w drugim pokoju dziecko.

To świetne rozwiązanie przede wszystkim dla tych rodziców, którzy mieszkają w rozległych domach. Od teraz nie muszą oni bacznie obserwować swojej pociechy, ale sprawnie wykonywać różne czynności w innych częściach domu niż tej, w jakiej przebywa dziecko. Czuły odbiornik przekaże nawet drobny szelest.