Ubranie na motor – najważniejsze porady

kurtka motocyklowa

Jakie ubranie wybrać na motocykl? Jeśli jesteśmy początkującym motorzystą, to pytanie pojawi się wcześniej lub później. Oto kilka porad, które ułatwią nam ten wybór.

Zacznij powoli

Rynek odzieży motorowej jest bardzo bogaty. Choć królują na nim zwłaszcza ubrania wykonane z tekstyliów. Wśród nich znajdziemy np. te z membranami czy warstwami. Mając już nieco doświadczenia, wiemy, czego szukać. Jednak na początku drogi może być to dla nas dość trudne. Dlatego warto nabyć nieco wiedzy. Po pierwsze strój powinien pasować nie tylko do naszego stylu, ale i rodzaju jazdy. Powinniśmy zadbać o to, by zapewniał nam komfort jazdy. Również podczas niesprzyjających warunków pogodowych. Kurtka rukka powinna między innymi utrzymywać odpowiednią temperaturę. Jednak kurtka wcale nie musi być gruba, by dobrze nas chroniła. Możemy postawić między innymi na odzież trójwarstwową. W takich przypadkach kurtka czy spodnie posiadają dwie dodatkowe warstwy, które składają się z membrany i ocieplenia. Przy czym  obie warstwy są odpinane.

Tego rodzaju zabieg pozwala na dość dużą uniwersalność. Odpięcie podpinki pozwala np. jeździć również latem. Dlatego pamiętajmy zawsze też o tym, by sprawdzić pogodę, przed wyruszeniem na trasę. Biorąc pod uwagę bogatą ofertę sklepów motocyklowych, na pewno znajdziemy najlepszy dla siebie kombinezon motocyklowy i wcale nie musimy przepłacić.

Wybierając kombinezon na motor, warto kierować się wytrzymałością stroju. Istotna jest też odporność na ścieranie czy uszkodzenia mechaniczne. Tutaj najpewniej wygrywa skóra. Dlatego, że dobrze przylega do ciała i jest cienka. Warto zadbać, by w najbardziej newralgicznych miejscach kombinezony ze skóry były wzmacniane. Strój jednoczęściowy ze skóry świetnie sprawdzi się na ścigaczu. Co prawda skóra zawsze będzie obcisła, ale warto wybrać model, który nie utrudnia wykonywania ruchów. Pamiętajmy jednak, że zazwyczaj i tak tego rodzaju strój rozciągnie się. Bez względu na typ jazdy koniecznie wybierzmy kask klim lub kask krios. Jazda bez kasku jest zabroniona.