Jak znaleźć biegłego sądowego w swojej okolicy?

lista biegłych sądowych białystok

lista biegłych sądowych białystokBiegły sądowy jest specjalistą powoływanym przez sąd do przygotowania wymaganej ekspertyzy.  Rola ekspertyzy jest kluczowa w toczącym się postępowaniu sądowym. W zależności od jej treści może jednoznacznie zadecydować o wygraniu sprawy przez jedną ze stron postępowania.

Zazwyczaj nie ma problemów ze znalezieniem eksperta, który zdecydowałby się być biegłym sądowym. Lecz są dziedziny i specjalizacje w których trudno znaleźć specjalistę. Dlatego naprzeciw takim sytuacjom wychodzą sądy, które publikują listy biegłych sądowych. Istnieje również inny sposób znalezienia biegłego sądowego bez wychodzenia z domu.

Żeby znaleźć biegłego sądowego można skorzystać z wyszukiwarki biegłych sądowych. Wystarczy wybrać miasto, specjalizację oraz wpisać interesującą nas frazę żeby znaleźć konkretnego specjalistę. Po zatwierdzeniu formularza wyszukiwania wyświetli się lista specjalistów z danego miasta.

Natomiast jeśli nie wiemy jak skorzystać z wyszukiwarki biegłych sądowych wystarczy wyszukiwarce internetowej wpisać hasło „lista biegłych sądowych Białystok”. Po znalezieniu wykazu biegłych wystarczy wybrać biegłego w dziedzinie, która nas dotyczy.