Kto może znaleźć zatrudnienie w agencji interaktywnej?

Praca w agencji interaktywnej

Bezrobocie wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie, młodzi ludzi wchodzący na rynek pracy nie mogą znaleźć zatrudnienia, nawet jako pomoc kuchenna, wielu Polaków emigruje za chlebem. Tak wygląda codzienność wielu z nas. Są jednak branże, gdzie rąk do pracy wciąż brakuje.

Jedną z nich jest sektor internet/e-commerce. Przeglądając ogłoszenia o pracę bez trudu znajdziecie te dodawane przez agencje interaktywne.  Szukają one ludzi o bardzo zróżnicowanym profilu zawodowym i doświadczeniu (a nawet bez niego). „Białe kołnierzyki” mogą w nich znaleźć naprawdę dobrą pracę za przyzwoitą, jak na warunki rynkowe, płacę.

Poniżej przedstawiamy stanowiska, na które agencje interaktywne szukają najczęściej specjalistów.

Programiści PHP/Java/Python

Agencja internetowa bez programistów w zasadzie nie istnieje, dlatego też to właśnie oni są najczęściej poszukiwani przez nie. Oczywiście, nie może to być byle jaki absolwent informatyki, ale taki znający przynajmniej jeden z języków obsługujących strony internetowe: PHP, Java lub Python.

Ofert dla PHP-owców jest najwięcej, ale jeśli znasz Javę lub Pythona możesz zarobić więcej. Warto się zatem dobrze zastanowić nad wyborem języka programowania, w którym będziesz się specjalizował.

Specjaliści od marketingu w wyszukiwarkach

Także specjalista od SEO i kampanii PPC znajdzie bez problemu zatrudnienie w agencji interaktywnej. Jeśli jednak nie masz doświadczenia w tej dziedzinie, to także nie problem. Stażyści są tu mile widziani i niekoniecznie jest to staż bezpłatny, a jeśli nawet, to jest spora szansa na zatrudnienie, jeśli nie w tej, to w innej firmie.

Specjaliści od social media

Także humaniści mogą znaleźć dla siebie miejsce w agencji interaktywnej. Odkąd bowiem Facebook i inne serwisy społecznościowe przejęły „rząd dusz”  internautów, to zapotrzebowanie na kreatywne i dobrze władające piórem (czy tam klawiaturą) osoby wyraźnie wzrosło.

Dodatkową zachętą może być również to, iż na samy starcie nie trzeba legitymować jakimiś szczególnymi umiejętnościami, aby zdobyć zatrudnienie. Wystarczy swoboda w konstruowaniu wypowiedzi pisemnych oraz umiejętność zaprezentowania się na rozmowie kwalifikacyjnej jako sobą kreatywna i dynamiczna.