Co daje trening na siłowni?

trening na siłowni

Regularne wizyty na siłowni wpływać będą nie tylko na nasz wygląd – redukcję tkanki tłuszczowej i rzeźbę mięśni, ale również zdrowie. Ćwiczenia fizyczne niosą za sobą szereg korzyści i nie chodzi tu wcale tylko o to, że osoba stosująca wzmożoną aktywność fizyczną może żyć nawet o pięć lat dłużej. Życie to przebiega bowiem w dużo lepszej kondycji.

Siłownia wpływa na wydolność naszego serca, regularne ćwiczenia wzmacniające sprawiają, że mięsień ten jest bardziej wydolny. Co więcej, poprawia się nasz układ oddechowy, ponieważ podczas ćwiczeń nasze płuca potrzebują większej ilości tlenu. Usprawnia się również układ naczyniowy – naczynia zostają poszerzone i oczyszczone ze złogów, przepływ krwi jest szybszy i łatwiejszy, dzięki czemu normalizuje się ciśnienie i krążenie.

Warto też wspomnieć o zaletach ćwiczeń w miejscu, jakim jest siłownia patrząc na naszą sprawność fizyczną. Regularny trening sprawia, że stajemy się silniejsi a nasze mięśnie bardziej wytrzymałe. Zwiększa się też gęstość kości, które są w efekcie mniej narażone na łamanie. I to nie wszystko bowiem poprawie ulega też elastyczność stawów.

Niewiele z nas wie, że trening na siłowni wpływa też korzystnie na perystaltykę jelit a nawet kondycję psychiczną. Podczas ćwiczeń dochodzi do wydzielania zwiększonej ilości endorfiny, czyli hormonu szczęścia. Dzięki temu stres jest niwelowany a dobre samopoczucie utrzymywane przez długi czas. Co więcej, widoczne efekty w postaci lepszej sylwetki wpływają bez wątpienia na poczucie własnej wartości i pewność siebie. Stajemy się otwarci na kontakty społeczne.