Coraz więcej osób uprawia sport w Polsce

sport

Jeszcze dwa lata temu prawie połowa Polaków deklarowała, że nie uprawia sportu w ogóle a tylko około 2% uprawiała regularnie jedną z dyscyplin sportowych. W tej kwestii przoduje Dania i Holandia – w krajach tych aktywnych sportowo jest nawet 70% społeczeństwa.

Obecne badania dają jednak cień nadziei, że i w Polsce zmienia się stosunek to fizycznej aktywności. Coraz częściej zapisujemy się do klubów sportowych i coraz więcej takich powstaje. Fachowcy, na przykład ci, którzy ukończyli kurs instruktora boksu w Akademii Sportu zgodnie twierdzą, że na zajęcia zapisuje się coraz więcej chętnych.

Wpływ na dbałość o zdrowie i nienaganną figurę ma też bez wątpienia propagowanie sportu w ogólnej świadomości Polaków. Powstaje wiele inicjatyw zachęcających do wstania z kanapy – organizowane są siłownie na powietrzu, ogólnodostępne maratony, społeczne biegi i rywalizacje, w których istotą jest wspólny cel pomocy charytatywnej. Nie bez znaczenia jest również promocja dyscyplin sportowych, takich jak boks, fitness a nawet taniec osób znanych ze szklanego ekranu. Coraz częściej aktorzy czy piosenkarze zachęcają do prowadzenia zdrowego trybu życia i trzeba przyznać, że efekty są rewelacyjne. Okazuje się, już nie traktujemy sportu jak konieczności do walki na przykład z nadwagą, ale jak pasję i przyjemny sposób spędzania czasu. Sport w Polsce staje się wreszcie codziennością.