Gdzie kupować ubrania i akcesoria na motor?

kurtka na motor

Każdy odpowiedzialny motocyklista wie doskonale, że nie wystarczy sprawny jednoślad, by móc nim podróżować komfortowo i w pełnym bezpieczeństwie. Konieczne jest także właściwe wyposażenie, w którego skład wchodzi chociażby strój na motocykl. Okazuje się, że wybór wcale nie jest taki prosty, a profesjonalny motocyklista posiada co najmniej kilka różnych zestawów ubrań dedykowanych jeździe motocyklem.

 

Jakie ubrania są najlepsze na motocykl?

Wiadomo na pewno, że liczy się jakość stroju. Nie należy na takich zakupach oszczędzać, bo chodzi przecież o wygodę, ale i ochronę naszego ciała podczas podróżowania na dwóch kółkach. Latem sprawdzają się spodnie z systemem wentylacji czy kurtka na motor ze specjalnej pianki, która da chłód i nie pozwoli przenikać silnym promieniom słonecznym. Zimą lepiej sprawdzają się skórzane kombinezony oraz dodatkowa bielizna termiczna. Wtedy też warto postawić na strój wodoodporny. Dopiero kolejną kwestią powinien być design stroju oraz moda, którą zresztą w każdym sezonie wyznaczają projektanci pracujący nad nowymi kolekcjami.

 

Jakie sklepy odwiedzać?

Czy warto kupować ubrania na motor przez internet? Oczywiście, że tak, bo możemy liczyć na niższą cenę i komfort realizacji zakupów bez konieczności wychodzenia z domu. Należy jednak podkreślić, że nabywanie stroju motocyklowego w sieci może być nieco problematyczne, chociażby jeśli pod uwagę weźmiemy fakt, że nie ma wtedy możliwości przymierzenia konkretnego modelu. Może okazać się, że przysłany towar jest za ciasny lub zbyt luźny albo nie spełnia naszych oczekiwań pod względem jakości.

Ci, którzy chcą kupować strój na motocykl stacjonarnie, mogą to robić bez żadnych przeszkód. W samej stolicy funkcjonują rozmaite sklepy z asortymentem motocyklowym, które w swoich zasobach posiadają najlepsze marki, jak dainese czy schuberth. Warszawa jest zresztą pod tym względem najlepiej zaopatrzona.

Wybierając się do stacjonarnego sklepu, możemy przymierzyć każdy element stroju, by idealnie go dopasować. Możemy też dobrać dodatkowe akcesoria i gadżety i w końcu możemy liczyć na profesjonalne doradztwo. W takich punktach zatrudnieni są najczęściej miłośnicy jednośladów, którzy posiadają ogromną wiedzę w zakresie komfortowego i bezpiecznego jeżdżenia motocyklem. Jeśli więc masz możliwość udania się osobiście do sklepu z wyposażeniem na motocykl, lepiej wybierz tę opcję.