Jak taniec wpływa na nasze zdrowie?

taniec

Czy wiedziałaś, że taniec pozwoli ci spalić taką samą ilość kalorii jak długi spacer czy trening fitness? Okazuje się, że energiczne ruchy w rytm ulubionej muzyki mają niezwykle dobroczynny wpływ na nasze ciało oraz zdrowie.

Taniec nie tylko pozwala nam utrzymać nienaganną sylwetkę, ale bardzo często uznawany jest po prostu za przyjemniejszy aniżeli żmudne ćwiczenia. Co więcej, możemy dobierać dowolne, ulubione kawałki i taneczne style, dzięki czemu uprawiając ten rodzaj sportu wpływamy świetnie ma generowanie dobrego samopoczucia. To zresztą udowodnione, że taniec wzmaga wytwarzanie endorfin, czyli hormonów szczęścia.

To jednak nie wszystko, jak przyznają trenerzy, którzy ukończyli kurs instruktora tańca w Akademii Sportu taniec wpływa też korzystnie na nasze zdrowie. Zalecany jest przede wszystkim osobom, które zmagają się z chorobami serca, chorobami układu naczyń krwionośnych czy podwyższonym poziomem cholesterolu. Oczywistym jest też fakt, iż taniec wpływa doskonale na utratę wagi, jest więc zalecany osobom, które borykają się z nadwagą oraz otyłością.

Dodajmy jeszcze, że taniec wzmacnia mięśnie i wpływa na modelowanie sylwetki. Co więcej, wzmacnia kości a sam organizm jest bardziej wytrzymały i odporny na różnego rodzaju choroby wirusowe. Taniec jest też doskonały dla osób cierpiących na depresję – idealnie relaksuje.