Okazuje się, że korzyści z fitnessu to nie tylko obszar naszej fizyczności. Bardzo często ćwiczenia tego rodzaju wpływają pozytywnie na naszą psychikę.
Udowodniono na przykład, że oprócz rzeźbienia sylwetki czy zrzucania zbędnych kilogramów fitness sprawdza się jako doskonały wyzwalacz endorfin, czyli hormonów szczęścia. Dzięki temu jesteśmy bardziej optymistyczni, otwarci.
Trenując zwiększa się nasza motywacja, jesteśmy bardziej energiczni, ale trzeba też zauważyć, że ćwiczenia budują nasze cechy osobowości. Uczymy się systematyczności, jesteśmy bardziej zdyscyplinowani. Osoby, które ukończyły kurs trenera fitness na Akademii Sportu zauważają również, że dzięki fitnessowi redukuje się nasz poziom stresu. Fitness może być więc uważany za świetny, naturalny lek antydepresyjny.
Co więcej, ćwiczenia budują naszą odporność. Badania wykazały nawet, że osoby uprawiające ten rodzaj sportu rzadziej się przeziębiają. Same ćwiczenia wzmacniają również nie tylko nasze mięśnie, ale również serce czy płuca.
Ciekawostką jest także fakt, iż aktywność fizyczna poprawia nasz wzrok. Udowodniono, że osoby, które regularnie ćwiczą nie co rzadziej zapadają na jaskrę i retinopatię. Pamiętajmy również, że to właśnie sport usprawnia naszą pamięć, koncentrację uwagi, niweluje ryzyko występowania choroby Alzheimera. Ponadto, redukcja węglowodanów przyczynia się do poprawy stanu naszych zębów – choroby dziąseł występują rzadziej nawet o 40% a paradontoza o 16%.