Wiadomo, że usuwanie zbędnego owłosienia z pewnych części ciała to już obowiązek współczesnych kobiet. Jakże nieestetycznie mogą wyglądać nieogolone nogi czy zapuszczone włosy pod pachami – nie chcemy sobie nawet tego wyobrażać. Hitem na całym świecie jest dzisiaj depilacja laserowa. To prawdziwe wybawienie dla kobiet. Laser jest obecnie jedynym sposobem na to, by raz usunięte włoski nie odrosły już nigdy więcej. Skóra pozostanie więc gładka, bez konieczności marnowania czasu na mało komfortową depilację domowymi sposobami.
Jak wygląda zabieg?
Depilację najlepiej przeprowadzić przy wykorzystaniu lasera diodowego, bo to właśnie taki cieszy się największą skutecznością. Te najbardziej nowoczesne urządzenia posiadają też system chłodzący, który podczas zabiegu działa jak znieczulenie.
Sam zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut – wiele zależy od struktury włosków i obszerności partii ciała, z jakiej mają zostać usunięte włoski. Cała seria to najczęściej 5-7 zabiegów, dla utrwalenia efektów zaleca się wykonywać jeszcze jeden, raz w roku.
Głowicę przykłada się do skóry, dzięki czemu wiązki laserowego światła wpływają na strukturę włoska i docierają aż do ich cebulek. Dzięki temu niszczona jest melanina, czyli główny barwnik włosków. Wraz z każdym kolejnym zabiegiem włosy stają się cieńsze, aż wreszcie zanikają całkowicie. W efekcie nie odrastają już nigdy więcej.
Efekty
Okazuje się, że cała seria zabiegów z wykorzystaniem lasera, pozwala trwale usunąć nawet 98% z wybranej części ciała. Skóra pozostaje gładka i estetyczna już zawsze. Dla idealnych efektów warto wykonywać jeden profilaktyczny zabieg raz w roku. Zaletą depilacji laserowej jest również to, że zabiegi można wykonywać na każdej partii ciała, bez względu na strukturę włosków. Innowacyjny laser usuwa zarówno włoski jasne i cienkie, jak i te ciemne i grube.
Przeciwwskazania
Laserowe usuwanie owłosienia jest całkowicie bezpieczne, jeśli zabiegi wykonuje profesjonalista. Przed realizacją całej serii następuje wstępna konsultacja z lekarzem, który ocenia kondycję skóry, strukturę włosków i eliminuje ewentualne przeciwwskazania.
Musimy pamiętać, że z zabiegów laserowych nie może korzystać każdy. To nieodpowiedni sposób na pozbywanie się zbędnego owłosienia dla kobiet w ciąży oraz tych, które karmią piersią. Laser nie może być wykorzystany u pacjentów onkologicznych i tych, którzy zmagają się z cukrzycą. Kolejnymi chorobami, które przyczyniają się do niemożności wykorzystania lasera diodowego jest nadciśnienie, choroby układu krążenia, choroby żył czy choroby skórne. Depilacja laserowa nie będzie wykonana u osób, które cierpią na bielactwo oraz łuszczycę. Dlatego skuteczna depilacja laserowa jest w momencie gdy nie ma przeciwwskazań do jej przeprowadzenia.
Warto też wiedzieć, że skóra nie może być podrażniona ani zraniona. Przed depilacją nie należy usuwać włosków, ale nie mogą być też one dłuższe niż 1 centymetr. Przed samym zabiegiem należy oczyścić i odtłuścić skórę. Nie może być ona opalona ani potraktowana samoopalaczem.
Zabiegi najlepiej wykonywać w okresie jesienno-zimowym, bo skóra potraktowana laserem nie powinna być wystawiana na działanie promieni słonecznych – istnieje wtedy ryzyko powstania trwałych przebarwień.