Depilacja jako czynność kosmetyczna

Usuwanie owłosienia

Depilacja to ta czynność kosmetyczna, która cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród pań, jak i panów. Usuwanie zbędnego owłosienia wpływa zdecydowanie pozytywnie na poprawę wyglądu, a co za tym idzie – samopoczucia, więc znajdziemy wiele ofert salonów kosmetycznych, które oferują trwałe usuwanie owłosienia.

Istnieje kilka rodzajów tego typu zabiegów – na przykład za pomocą prądu czy też lasera. Depilacja prądem zapewnia skuteczność, ponieważ zastosowano prąd o wysokie częstotliwości niszczy komórki odpowiedzialne za wzrost włosa. Zabieg prądem może kojarzyć się z niebezpieczną operacją, jednak należy pamiętać, że nad wszystkim czuwa komputer, a samo przygotowanie do depilacji tego typu obejmuje między innymi testowanie tolerancji ciała i skóry klienta na prąd. Ilość zabiegów potrzebnych do trwałego usunięcia owłosienia zależy od stopnia owłosienia pacjenta oraz jego indywidualnych cech. Niektóre osoby potrzebują cyklicznych wizyt aż do skutku.

Inny popularny sposób pozbywania się zbędnego owłosienia to depilacja laserem. Depilacja tego typu polega na usuwaniu cebulki włosa za pomocą specjalnie skalibrowanej wiązki laserowej. Podobnie jak i w przypadku prądu, tak i tu przeprowadza się testową próbę, aby sprawdzić, czy laser nie uszkadza skóry.

Zarówno w przypadku depilacji prądem, jak i depilacji laserowej istnieją liczne przeciwwskazania, wspólne dla obu rodzajów zabiegów. Wykluczone są depilacje tego typu u osób mających padaczkę, chorych na cukrzycę, oraz posiadających rozrusznik serca.

Zabiegi tego typu przeprowadzane są przez liczne gabinety kosmetyczne, zaś ich cena uzależniona jest od wielu czynników, zaczynając od stosowanej metody, kończąc na ilości owłosienia, jakie musi zostać zlikwidowane z ciała pacjenta. Najtańsze zabiegi tego typu kosztują co najmniej kilkadziesiąt złotych, najdroższe mogą być warte kilka tysięcy.