Depilacja laserem – wszystko co powinnaś wiedzieć o tym zabiegu

depilacja laserem

Coraz więcej kobiet decyduje się na trwałe usunięcie owłosienie. Wynika to przede wszystkim z wygody, łatwego utrzymania higieny oraz kultu piękna, jakie jest obecnie promowany. Wzorem są panie o gładkim ciele a owłosienie na takich częściach ciała jak nogi, pachy czy wąsik na twarzy traktowane jest jako mało estetyczne.

Sama depilacja laserem pozwala pozbyć się włosków już na zawsze. Okazuje się jednak, że zabieg ten polecany jest przede wszystkim kobietom o włoskach ciemnych i grubych – na te najlepiej działa promieniowanie.

Jak potwierdzają eksperci z gabinetu, w którym oferowany jest zabieg tego rodzaju, depilacja jest skuteczna tylko wtedy, gdy jest powtarzana kilkakrotnie, najczęściej 4-5 razy, w zależności od rodzaju i powierzchni owłosienia, którego chcemy się pozbyć.

Nie ma co oszukiwać, że depilacja nie boli, bo tak nie jest. Promieniowanie sprawia niewielki ból jednak jest on do wytrzymania. Ten zresztą nie trwa długo, bo serie wykonywane są w czasie od kilku do kilkunastu minut w zależności od rodzaju i miejsca owłosienia.

Trzeba wiedzieć, że na depilację tego rodzaju nie mogą zdecydować się osoby, które cierpią na tendencję do przebarwień skóry, pękających naczynek, nowotwory, mają skaleczenia w miejscach, które chcą depilować, mają łuszczycę, których skóra jest świeżo opalona, są w ciąży bądź karmią piersią.

Jakie znamiona można bezpiecznie usuwać? Laser na naczynka