Dieta na cellulit

dieta na cellulit

Okazuje się, że cellulit nie powstaje tylko  wyniku otyłości. Predyspozycje do pojawienia się pomarańczowej skórki ma każdy chociaż cierpią na niego zazwyczaj kobiety. Cellulit uwarunkowany może być genetycznie, wpływ na niego ma również brak aktywności fizycznej, tryb życia czy złe nawyki żywieniowe. 

To właśnie dieta ma tutaj ogromne znaczenie – zarówno jeśli weźmiemy pod uwagę powstawanie cellulitu jak i jego niwelowanie. Dobry dietetyk warszawa, na przykład ten z Akademii Zdrowego Żywienia jest w stanie ułożyć chętnym taki jadłospis, dzięki któremu cellulit nie będzie powstawał a ten już istniejący stanie się mniej widoczny.

Przede wszystkim warto unikać produktów żywnościowych, które bogate są w cukry proste, węglowodany oraz sól. Tym samym ograniczać się powinno słodycze, alkohol czy potrawy smażone. Zamiast nich odpowiednia będzie dieta owocowo warzywna bowiem w jej składzie znajduje się wiele cennych minerałów, których zadaniem jest detoksykacja organizmu, tkanek i skóry.

Pamiętajmy jednak, że oznaki cellulitu można usuwać bądź całkowicie zapobiegać ich występowaniu o ile walkę z pomarańczową skórką toczy się kompleksowo. Oprócz diety niezbędne są ćwiczenia fizyczne i kosmetyki pielęgnacyjne, które nakładane na poszczególne partie ciała sprawią, że skóra stanie się piękna, gładka i zdrowa.