Jak wzmocnić włosy i paznokcie?

włosy i paznokcie

Szczególnie jesienią nasza odporność nie co spada. W tym czasie zauważamy nie tylko zwiększoną podatność na wszelkiego rodzaju infekcje, ale również pogarsza się stan naszych włosów i paznokci. Włosy stają się szorstkie, elektryzują się, zaczynają wypadać, mogą mieć tendencję do przesuszania. Paznokcie natomiast robią się kruche i łamliwe, z reguły są bardzo cienkie w swojej strukturze.

Wpływ na taki stan rzeczy mają przede wszystkim zmieniające się warunki atmosferyczne (silny wiatr, mroźne powietrze), codzienna pielęgnacja, ale i zdrowa dieta. To właśnie składniki odżywcze, jakie dostarczamy naszemu organizmowi, w tym witaminy i minerały są podstawowym czynnikiem budulca, który odpowiada za nasze włosy i paznokcie. Nieodpowiednia dieta może doprowadzić do ich znacznego osłabienia.

Jeśli na co dzień borykasz się z tym problemem warto skorzystać z pomocy specjalisty. Do dyspozycji masz na przykład Akademię Zdrowego Żywienia, w której specjaliści pomogą ci ustalić dietę najbardziej korzystną dla Twojego zdrowia. Musisz wiedzieć, że efekty nie pojawią się od razu, ale dobry dietetyk w warszawie sprawi na pewno, że po kilku miesiącach Twoje włosy będą lśniły, staną się mocne i zdrowe a paznokcie nie będą łamliwe, ich płytka będzie gładka, o ujednoliconym kolorycie i niepodatna na uszkodzenia. Co więcej, zdrowe paznokcie szybciej rosną, dzięki czemu będziesz cieszyć się eleganckim manicure.