Jakie znamiona można bezpiecznie usuwać? Laser na naczynka

laser na naczynka

Znamiona są wadą rozwojową skóry i najczęściej mają charakter wrodzony – już 1% noworodków takowe posiada.

Znamiona mogą mieć różny charakter, to równie dobrze zmiany barwnikowe, ale też guzki, zmiany naczyniowe czy naskórkowe. Najgroźniejszą postacią znamion jest czerniak złośliwy. To niestety nowotwór, który doprowadza do śmierci chorego. O ile laser na naczynka powinien rozwiązać problem przebarwień, tak są zmiany, które wymagają konsultacji z dermatologiem.

Aby nie dopuścić do rozwoju znamion należy je usuwać. By jednak było to możliwe należy przede wszystkim ocenić ich rodzaj i możliwość usunięcia. W tym celu najczęściej przeprowadza się badanie dermatoskopowe, dzięki któremu oceniony zostaje rodzaj zmiany skórnej i możliwe staje się usuwanie znamion.

 

Jeśli zauważyłeś, że Twoje znamię zmieniło kształt, stało się bolesne bądź sączy się z niego wydzielina niezwłocznie udaj się do dermatologa. Jeśli zmiana nie będzie inwazyjna wtedy można ją bezpiecznie usunąć przy pomocy lasera. Taką technikę wykorzystuje się na przykład w gabinecie dermatologicznym. Trzeba zaznaczyć, że jest to obecnie najlepsza i najbardziej skuteczna technika pozbywania się zmian skórnych, które są nieestetyczne oraz przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu – weźmy pod uwagę, że niektóre mogą pojawić się w miejscu, które codziennie narażone jest na podrażnienia i właśnie takich należy się bezwzględnie pozbywać.