Masaż antycellulitowy

Cellulit jest problemem który dotyczy w zasadzie wszystkich kobiet, coraz częściej dotyka też w wieku dojrzewania. Jest wiele przyczyn jego powstania, najczęściej jednak kojarzony jest z nadwagą, jednak pojawia się on także u kobiet szczupłych, dlatego tez powody jego powstania są różne. Cellulit czy tez pomarańczowa skórka pojawia się na ciele z powodu nieprawidłowej diety i złych nawyków żywieniowych, jednak jest także uzależniony on genów oraz gospodarki hormonalnej. Ten problem spędza sen z powiek wielu kobietom.

Jak walczyć z cellulitem

Na szczęście walka z cellulitem jest możliwa, w wielu salonach czy tez gabinetach odnowy biologicznej możemy zafundować sobie masaż antycellulitowy poznań jest miastem w którym znajdziemy wiele takich miejsc. Masaż polega na pocieraniu ugniataniu bądź tez oklepywaniu ciała, bardzo skuteczne są również wibracje. Aby efekty masażu stały się widoczne bardzo ważna jest systematyka, z pewnością nie wystarczy nam jeden czy dwa masaże.

W ofercie gabinetów kosmetycznych bądź tez w gabinetach odnowy biologicznej bardzo popularna jest redukcja cellulitu, poznań jest jednym z miast gdzie tych salonów znajdziemy bardzo dużo. Jeżeli chodzi o masaże antycellulitowe do wyboru mamy masaż manualny, masaż bańką chińska czy tez masaż limfatyczny.

Masaże antycellulitowe możemy wykonywać również w domu, należy pamiętać o tym, aby masaż był wykonywany wzdłuż mięśni, możemy również skorzystać z  jednego z wielu dostępnych na rynku masa żerów.

Zobacz także: Bezbolesna depilacja-skuteczne sposoby