Na czym polega fotodepilacja?

wynajem sprzętu kosmetycznego

Fotodepilacja chociaż błędnie nazywana jest depilacją laserową jest zupełnie innym zabiegiem. W tym przypadku nie mamy pewności całkowitej skuteczności wykonywanego zabiegu. Co prawda, trwałe usuwanie owłosienia przebiega również przy wykorzystaniu lasera jednak jest on sporo słabszy. Tak naprawdę to lampa xenonowa, którą naświetlane są poszczególne partie ciała. Okazuje się jednak, że jej światło dobiega do różnych głębokości skóry – nie zawsze dociera do samej cebulki włoska, przez co nie niszczy jej a tym samym nie usuwa. Wynajem sprzętu kosmetycznego to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób.

Chocaż fotodepilacja jest zabiegiem bardziej przyjemnym, bo praktycznie bezbolesnym to klienci decydują się najczęściej jednak na zabieg laserowy. Zabieg ten jest nie co bolesny (w zależności od partii ciała), ale jednak skuteczny w 100% – trzeba przy tym pamiętać, że najczęściej najlepsze wyniki uzyskują posiadacze włosków ciemnych i gęstych, im większy jest kontrast dotyczący kolorytu skóry a włosków, tym lepszych efektów można się spodziewać.

Jak zaznaczają eksperci z firmy BEAUTY STUFF, zarówno fotodepilacja jak i depilacja laserowa musi być przeprowadzana w co najmniej kilku zabiegach jednak stanowczo podczas tych typowo laserowych efekty są widoczne dużo szybciej. Zanim więc zdecydujesz się na fotodepilację poznaj wady oraz zalety tego zabiegu. Jeśli chcesz pozbyć się włosków na zawsze, bez ryzyka ich odrastania to zdecydowanie lepiej postawić na depilację laserem, którą możesz wykonać we własnym domy, decydując się na wynajem sprzętu kosmetycznego.