Kiedy najlepiej wykonać depilację laserową?

Laser do depilacji

Lato to czas, w którym znacznie częściej i chętniej wystawiamy swoje ciała na widoku. Sezon na szorty oraz krótkie spódniczki, związane są z koniecznością zadbania o gładkość naszego ciała. Do wyboru mamy kilka sposobów radzenia sobie z niechciany owłosieniem. Większość kobiet regularnie usuwa owłosienie przy pomocy maszynki do golenia. Nie zawsze jest to jednak odpowiedni sposób. Włoski szybko odrastają, a ich te które odrastają mają tendencje do wrastania.

Innym sposobem nieco łatwiejszym w stosowaniu, są kremy służące do depilacji. Efekty ich stosowania są jednak tak samo nietrwałe jak w przypadku maszynki do golenia. Jeśli zależy nam na zachowaniu gładkiej skóry przez okres nawet kilku tygodni, można usunąć włoski za pomocą depilatora lub też wosku. Niestety zabiegi te nie należą do najprzyjemniejszych. Alternatywą dla wszystkich wymienionych sposobów jest zabieg usuwania owłosienia przy pomocy laserów. Ogromną zaletą depilacji laserowej jest fakt, iż jest on nie tylko bezbolesny, ale dzięki zastosowaniu kilku serii zabiegów, można niemal całkowicie zatrzymać wyrastanie nowych włosków. Laser do depilacji to recepta na gładkie ciało.

Zabieg jest nieco kosztowny, ale z pewnością taka wygoda warta jest swojej ceny. Jeśli chcemy znaleźć gabinet medycyny estetycznej, który wykonuje tego rodzaju usuwanie owłosienia, wystarczy wpisać do wyszukiwarki „depilacja laserowa Warszawa”. Zabieg depilacji laserowej najlepiej jest wykonywać jeszcze przed nadejściem lata. Skóra po zabiegu może być skora do podrażnień powodowanych przez słońce. Zabiegi usuwania włosków należy wykonywać w odległości około 3 tygodni od siebie. Laser usuwa bowiem tylko te włoski, które znajdują się w okresie wzrostu, czyli są już widoczne na skórze. Włoski nigdy nie rosną w jednakowym czasie, dlatego też zabiegi należy wykonywać z przerwami. Po wykonaniu kilku serii, możemy przez okres nawet kilku miesięcy nie zaprzątać sobie głowy depilacją. Bardzo ważne jest aby przed zabiegiem nasza skóra nie była opalone przez słońce czy też lampy solarne. Wytworzona w skórze malanina, która jest barwnikiem skóry, może być przyczyną podrażnień skóry po zabiegu.

 

Przeczytaj także: depilacja-laserem-wszystko-co-powinnas-wiedziec-o-tym-zabiegu