Nanoplastia alternatywą dla keratyny

dobry fryzjer

Prostowanie włosów może zostać przeprowadzone na wiele różnych sposobów. Sztuka polega na tym, aby wybrać metodę nie tylko skuteczną, ale też w pełni bezpieczną dla włosów. Przełoży się to na atrakcyjny, naturalny efekt, którym można chwalić się przed bliskimi.

Kryteria te spełnia zwane brazylijskie prostowanie włosów, które zyskuje coraz większą popularnością. Inną metodą, popularną jeszcze do niedawna, jest keratynowe prostowanie włosów. W jej przypadku dochodzi bowiem do użycia środków, które w pewnych sytuacjach mogą okazać się niekorzystne lub wręcz groźne.

Dlaczego? Wykorzystywana w nich keratyna zawiera bowiem szkodliwy formaldehyd, a także jego pochodne, które mogą być niebezpieczne na przykład dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Z tego właśnie powodu coraz częściej stosowane są rozwiązanie alternatywnym. Jednym z nich jest właśnie nanoplastia, czyli brazylijskie przedłużanie włosów.

Na czym polega zabieg nanoplastii?

 

Największą zaleta omawianego sposobu jest zastosowanie w pełni bezpiecznych kosmetyków, których działanie opiera się na intensywnym odżywianiu komórek włosów. Przygotowywane są one na bazie aminokwasów i kolagenu, dzięki czemu skutecznie nawilżają i wspierają odbudowę włosów. Co ważne, zapewniają również ochronę przed puszeniem.

Cały zabieg jest wynikiem rozwoju, jaki zapewniła nanotechnologii. Do prostowania włosów stosowana jest specjalna prostownica, dzięki której użyte składniki przenikają do struktury włosów. Wszystko to przekłada się na trwały, naturalny efekt. Co jednak najważniejsze, nanoplastia jest w pełni bezpieczna dla włosów. Nie ma tu mowy o ich osłabianiu czy też niszczeniu. Wręcz przeciwnie. Stają się one w pełni odżywione, co widać już na pierwszy rzut oka. Biorąc to pod uwagę, śmiało można stwierdzić, że brazylijskie prostowanie włosów to usługa, którą na pewno warto się zainteresować. Szczególnie wówczas, gdy jest realizowana przez doświadczonych fryzjerów, pracujących w uznanym, dobrze ocenianym salonie.