Odchudzanie bez efektu jojo

jojo

Skuteczna dieta to nie tylko szybkie zgubienie zbędnych kilogramów, ale przede wszystkim utrzymanie osiągniętej wagi. Trzeba wiedzieć, że efekt jojo występuje nawet w 90% przypadków jeśli dieta nie jest kontynuowana bądź jest źle dobrana.

Przede wszystkim chcąc uzyskać idealną sylwetkę warto wybrać się nie tylko na siłownię, ale i do dietetyka – tak przynajmniej wygląda prawidłowe odchudzanie w Warszawie, które stosuje coraz więcej osób.

Dietetyk jest osobą, która biorąc pod uwagę nasze preferencje dotyczące produktów żywnościowych, zapotrzebowanie na wartości odżywcze i dotychczasowe nawyki dostosuje najbardziej właściwą dla nas dietę. Eksperci z Akademii Zdrowego Żywienia doskonale wiedzą, że posiłki mają być zbilansowane. O odpowiedniej kaloryczności a efekty diety w dużej mierze zależą od osoby, która będzie ją stosować.

Przede wszystkim liczy się tutaj systematyczność i cierpliwość – spektakularnych a przede wszystkim trwałych efektów nikt nie uzyska w tydzień czy miesiąc bowiem dochodzenie do doskonałej sylwetki przy zachowaniu zdrowia zajmuje czasem długie miesiące.

Trzeba wiedzieć również, że nie sama dieta zdziała cuda, ale efekty będą widoczne dopiero po połączeniu jej z odpowiednią aktywnością fizyczną. Pamiętajmy również, że nie należy przerywać ani ćwiczeń ani diety jeśli tylko uzyskamy wymarzoną figurę – to skutkować może właśnie efektem jojo, dzięki któremu zgubione kilogramy szybko do nas powrócą w zdwojonej sile.