Odchudzanie bez efektu jojo

jojo

Skuteczna dieta to nie tylko szybkie zgubienie zbędnych kilogramów, ale przede wszystkim utrzymanie osiągniętej wagi. Trzeba wiedzieć, że efekt jojo występuje nawet w 90% przypadków jeśli dieta nie jest kontynuowana bądź jest źle dobrana.

Przede wszystkim chcąc uzyskać idealną sylwetkę warto wybrać się nie tylko na siłownię, ale i do dietetyka – tak przynajmniej wygląda prawidłowe odchudzanie w Warszawie, które stosuje coraz więcej osób.

Dietetyk jest osobą, która biorąc pod uwagę nasze preferencje dotyczące produktów żywnościowych, zapotrzebowanie na wartości odżywcze i dotychczasowe nawyki dostosuje najbardziej właściwą dla nas dietę. Eksperci z Akademii Zdrowego Żywienia doskonale wiedzą, że posiłki mają być zbilansowane. O odpowiedniej kaloryczności a efekty diety w dużej mierze zależą od osoby, która będzie ją stosować.

Przede wszystkim liczy się tutaj systematyczność i cierpliwość – spektakularnych a przede wszystkim trwałych efektów nikt nie uzyska w tydzień czy miesiąc bowiem dochodzenie do doskonałej sylwetki przy zachowaniu zdrowia zajmuje czasem długie miesiące.

[AdSense-A]

Trzeba wiedzieć również, że nie sama dieta zdziała cuda, ale efekty będą widoczne dopiero po połączeniu jej z odpowiednią aktywnością fizyczną. Pamiętajmy również, że nie należy przerywać ani ćwiczeń ani diety jeśli tylko uzyskamy wymarzoną figurę – to skutkować może właśnie efektem jojo, dzięki któremu zgubione kilogramy szybko do nas powrócą w zdwojonej sile.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.