Zabieg Desirial – ginekologia estetyczna w służbie kobiecego piękna

Medycyna estetyczna

Ginekologia estetyczna w ostatnich czasach cieszy się coraz większym uznaniem. Pozwala bowiem zarówno uporać się z problemami występującymi po stronie narządów intymnych ze względu na ciążę, jak i tymi, które są wrodzonymi defektami. Kobiety chętniej decydują się na zabiegi tego typu, ponieważ ich bezpieczeństwo wykonywania i inwazyjność nie różni się znacząco od innego typu zabiegów wykonywanych w szeroko pojętej medycynie estetycznej.

Co ważne, poprawa komfortu życia seksualnego, to nie jedyna korzyść. Kobiety poprzez zbyt duże wargi sromowe, rozciągniętą pochwę i inne defekty natury estetycznej czują się mniej atrakcyjne. Ginekologia estetyczna pozwala im ponownie zaakceptować siebie, ale i bez wstydu powrócić do satysfakcjonującego życia seksualnego.

Jednym z zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej, jest Desirial. Zapewnia on długotrwałe efekty, a przede wszystkim złagodzenie objawów oraz zniesienie zmian anatomicznych w obrębie pochwy, a także sromu. Do tego pozwala wzmocnić strukturę skóry. Poprawia również jej jędrność i elastyczność.

Zabieg pozwala wyeliminować suchość pochwy, która wedle badań występuje u jednej na sześć kobiet. Może pojawiać się w każdym wieku, szczególnie po menopauzie, jak i w wyniku przyjmowania niektórych rodzajów leków.

Spory dyskomfort u kobiet powodują również zbyt małe bądź całkowicie zanikające wargi sromowe większe. Przede wszystkim kończy się to otarciami.

Zabieg Desirial pozwala uporać się ze wszystkimi problemami z powyższych. Przynosi efekty, w postaci:

  • biostymulacji,
  • przywrócenia prawidłowego nawilżenia środkowych oraz głębokich warstw skóry właściwej,
  • nawilżenia skóry i zwiększenia jej objętości,
  • wypełnienia,
  • wymodelowania,
  • odtworzenia dwóch regularnych warg sromowych większych, dla zachowania jednakowej wielkości bądź objętości.

Zabieg u większości pań przebiega zupełnie bezboleśnie. Klinika – ginekologia estetyczna Gdańsk podaje znieczulenie miejscowe, w postaci specjalnego kremu bądź zastrzyku. Pierwsze efekty widoczne są natychmiastowo, zaś pełny efekt można zauważyć już po około 2 tygodniach. Zabieg pozwala na utrzymanie się efektów przez okres od roku, nawet do dwóch lat. Preparat stosowany podczas zabiegu został wzbogacony o mannitol. Jest to antyoksydant, który sprawia, że kwas hialuronowy nie wchłania się aż tak szybko, dzięki czemu efekty zabiegu zostają wydłużone do maksimum. Preparat podawany jest symetrycznie, wprowadzany z pomocą kaniuli, przez lekarza. Wskazaniu do jego wykonania jest nadmierna suchość pochwy, wulwodynia, skłonności do zaniku warg sromowych większych, uczucie napięcia, pieczenia, a także współistniejące podrażnienia, które powodują świąt i dyskomfort.